banner76

Türkiye 'FETÖ' diplomalarını tanımayacak

Geçtiğimiz günlerde Hollanda’da çocuklarını FETÖ okullarından alan 4 aile hakim karşısına çıktı. Okul tarafından mahkemeye verilen aileler ile

GÜNDEM 08.09.2016, 12:44 08.09.2016, 12:44
Türkiye 'FETÖ' diplomalarını tanımayacak
Geçtiğimiz günlerde Hollanda’da çocuklarını FETÖ okullarından alan 4 aile hakim karşısına çıktı. Okul tarafından mahkemeye verilen aileler ile okul yönetimi hakkında ilk kararını veren mahkeme, taraflara konuyu ‘diyalog’ ile çözmeleri için bir hafta süre verdi.

Öte yandan 2 Eylül 2016 tarihinde T.C. Resmi Gazetesinde yer alan haberde, “673 numaralı KHK ile, değiştirilen kanunla, yurt dışındaki FETÖ okullarının diplomaları ve denklikleri iptal edilmiştir.” deniliyor.

Bu durum, ailelerin çocuklarını FETÖ okullarından almalarına diğer gerekçelerine ek olarak okul denkliklerinin iptal edilmesi gerekçesini de öne süreceği; haklarında açılan davanın seyrini değiştirmesi açısından bir gerekçeleri daha olduğu ileri sürülüyor. Tarafların ‘diyalog yolu ile’ bir çözüm bulamadıkları halde önümüzdeki günlerde tekrar hakim karşısına çıkacak olan taraflar hakkında mahkemenin nasıl bir karar vereceği merak konusu olmaya devam ediyor.

©SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@