banner112

Türkiye'den eşinin aldığı emekli maaşını sosyal yardım dairesine bildirmeyene hapis cezası

Türkiye'den eşinin aldığı emekli maaşını sosyal yardım dairesine bildirmeyen Türk vatandaşı 10 ay hapis ve 300 saat sosyal hizmet cezasına çarptırıldı. 

GÜNDEM 05.02.2020, 14:44 05.02.2020, 13:23
Türkiye'den eşinin aldığı emekli maaşını sosyal yardım dairesine bildirmeyene hapis cezası

'da yayınlanan habere göre, Almanya'da 49 yaşındaki Türk vatandaşı, sosyal yardım dairesine (Jobcenter) eşinin Türkiye'den aldığı emekli maaşını bildirmediği için 10 ay hapis ve 300 saat sosyal hizmet cezasına çarptırıldı. 

Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde görülen mahkeme, daha önce suç işlemeyen Türk vatandaşının hapis cezasının açıklanmasını ise erteledi. 

Mahkemede özür dileyen ve eşi Türkiye'den emekli maaşı alan tek kişi olmadığını dile getiren vatandaş, belirli bir süre zarfında suç işlemezse cezaevine girmeyecek.

Sosyal yardım alan kişinin eşinin Türkiye'de emekli olduğunu tespit eden Jobcenter, toplamda 2 sene içerisinde 7 bin avro emekli maaşı alınmasına rağmen 14 bin avronun geri ödenmesini istedi.

Mahkemede Türkiye'deki gelirlerin bildirilmesinin gerektiğini bilmediğini söyleyen vatandaş, hakimleri ikna edemedi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

Yorumlar (2)
Gurbetci takimi 2 yıl önce
Turk hukumeti gurbetcisini satiyor beyinsiz gurbetci takimida secimlerde akp te oy veriyor .
Ha akp bosunami satiyor gurbetci takimini boşuna mı vizeyi kaldurdik gavurlara yaranalim diye avrupa bizi 2099 da avrupaya alacakmis
Orhan kaya 2 yıl önce
Bilgilendirdiginiz icin teşekürler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@