Türk vatandaşını öldürdü serbest bırakıldı

Paris’in kuzey banliyösü Pantin’de Cumartesi günü meydana gelen olayda, Türk Kültür Derneği’ne bağlı Pantin Camii’nden çıkan bir Türk’e 1

GÜNDEM 19.10.2016, 17:28 19.10.2016, 17:28
Türk vatandaşını öldürdü serbest bırakıldı
Paris’in kuzey banliyösü Pantin’de Cumartesi günü meydana gelen olayda, Türk Kültür Derneği’ne bağlı Pantin Camii’nden çıkan bir Türk’e 147 numaralı hatta çalışan otobüs çarpmıştı. Olay sonrası yaralı olarak kaldırıma düşen 45 yaşındaki Türk vatandaşına yardım etmek yerine olay yerinden kaçan otobüs şoförü, yakalanmamak için de otobüsteki kan izlerini silmişti.

Daha sonra göz altına alınan 24 yaşındaki şoför hakkında istemeyerek ölüme sebebiyet vermek ve kazadan sonra kaçmak suçundan soruşturma açıldı. Bobigny Savcıs’ının tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk ettiği şoför, mahkeme tarafından adli kontrol şartı uygulanarak serbest bırakıldı.

3 ay önce işe başlayan şoför ifadesinde de, işini kaybetme korkusu yaşadığı için kaçıp kan izlerini sildiğini söyledi. Otobüs şoförü, kazadan bir süre sonra, herhangi bir kamera görüntüsünün yada görgü tanığının olup olmadığını tespit etmek için yeniden gizlice olay yerine geldiğinde göz altına alınmıştı.

Kaynak: Arti33.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@