Türk kökenli siyasetçiye ırkçı mektup

banner94

İsveç'te yaşayan Türk siyasetçi Mikail Yüksel'e, içinde "Ülkene dön, pis Müslüman" yazan mektup gönderildi. Liberal Sağ Merkez Partisi milletvek

GÜNDEM 19.04.2018, 20:04 19.04.2018, 20:04
Türk kökenli siyasetçiye ırkçı mektup
banner119
İsveç'te yaşayan Türk siyasetçi Mikail Yüksel'e, içinde "Ülkene dön, pis Müslüman" yazan mektup gönderildi.

Liberal Sağ Merkez Partisi milletvekili adayı Mikail Yüksel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mektubun Göteborg'da bulunan parti merkezine geldiğini söyledi.

"Daha önce de benzer tehditler almıştım. O yüzden şaşırmadım"
Yüksel, radikal grupların Göteborg'daki yapılanmaları hakkında bir köşe yazısı yazdığını belirterek, "O yazının üzerindeki resmimin gözlerini oyup üzerine 'Ülkene dön, pis Müslüman' tarzında yazılar yazmışlar. Daha önce de benzer tehditler almıştım. O yüzden şaşırmadım." dedi.

Eylülde yapılacak seçimlerde, Göteborg kentinden Liberal Sağ Merkez Partisinin birinci sıra milletvekili adayı olduğunu hatırlatan Yüksel, şunları kaydetti:

"Türk kökenli ve Müslüman olmamdan dolayı milletvekili adaylığım bazı ırkçı lobi gruplarını rahatsız etti. Ciddiye alınmasalar da hakkımda karalama kampanyası başlattılar. Söyleyecek tek sözüm var: Demirden korksam trene binmezdim. Bu yolda Allah'ın izni ile kimseden korkum ve çekincem yok. Tek hedefim Türk kökenli İsveçli bir siyasetçi olarak İsveç'e hizmet etmek."

Yüksel'e geçen yıl da içinde nefret söylemi bulunan bir mektup gönderilmişti.AA
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@