Terör klavye kahramanlarını korkuttu!

Paris, Ankara ve Brüksel’de gerçekleşen terör olaylarına karşı Rotterdam da çoğunluğu Türklerden oluşan Faslı, Sürinamlı yaklaşık bin kişi

GÜNDEM 28.03.2016, 12:04 28.03.2016, 12:04
Terör klavye kahramanlarını korkuttu!
Paris, Ankara ve Brüksel’de gerçekleşen terör olaylarına karşı Rotterdam da çoğunluğu Türklerden oluşan Faslı, Sürinamlı yaklaşık bin kişi teröre karşı tek yürek oldular.

Başta Rotterdam’ın Fas asıllı Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb olmak üzere DENK Partisi Lideri Tunahan Kuzu, Nida Partisi Başkanı Aydın Peksert’’in de katıldığı yürüyüş, Rotterdam Belediye Binası önünden başladı. Hollanda Türk Gönüllüler Vakfı tarafından organize edilen terörü protesto yürüyüşüne katılanlar ‘Terörün dini, dili ve ırkı yok’, ‘İŞİD terörüne ve PKK terörüne lanet olsun’, ‘Terör için omuz omuza’ pankartlarını taşıdılar.

Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb, Brüksel, İstanbul ve Ankara’da ki saldırıları kınamak için kendisine iki hafta önce demokratik bir hak olan yürüyüş kullanmalarını isteyen gönüllülerin müracaatta bulunmalarını çok iyi bir fikir olduğunu düşünerek izin verdiğini söyledi.

Aboutaleb ” Bu yürüyüşle verilen mesaj terörün dini, dili ve ırkının olmadığına dikkat çektmektir. Özellikle geçen ay Mali, Fildişi, Türkiye, Suriye, Irak ve kapı komşumuz Belçika’da meydana gelen terör saldırıları hepimizi derinden üzmüştür. Rotterdam’da 174 ülkeden insan yaşıyor. Rotterdam’lılar dünyada artan teröre karşı birliktelik sergiliyorlar. Terörün dini ve rengi yoktur temasında birleşilmesi gerçekten son derece önemli. Dünyada artan teröre karşı ortak bir tavır sergilemesi önemli idi. Bu açıdan tertip heyetini kutluyorum” şeklinde konuştu.

IMG_0906

Aydın Pekset ve Tuhan Kuzu da konuşmalarında masum insanların canına kast eden her türlü terör eylemini kınadıklarını vurguladıkları konuşmalarında; Brüksel’de yaşanan acı ile Ankara’da, Suriye’de, Irak’ta, Pakistan’da yaşanan acının kendileri için farklı olmadığını ifade ettiler.

IMG_1475

IMG_1472

Rotterdam Belediye binası önündeki bayrak direklerine çekilen Belçika bayraklarının yarıya indirildiği gözlemlenen Yürüyüş olaysız şekilde son buldu.
Daha önce yine Rotterdam’da teröre karşı Hollanda Gönüllüler Vakfı tarafından organize edilen yürüyüşe yaklaşık 6 bin kişinin katıldığı; dün düzenlenen yürüyüşe yaklaşık bi kişinin katılması ise eleştiri konusu olurken; klavye başında, sosyal medyada teöre karşı olanların olası bir saldrı korkusu ile evlerinden çıkmaya korktukları bu yüzden katılımın düşük olduğu ifade edildi.

©SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@