' Telefonlarınızla değil çocuklarınızla ilgilenin '

banner94

İsveç'te itfaiye ekipleri tarafından hazırlanan videoda plaja giden ailelerin denizde oynayan çocuklarıyla ilgilenmek yerine akıllı telefonları ile me

GÜNDEM 20.07.2018, 21:00 20.07.2018, 21:00
' Telefonlarınızla değil çocuklarınızla ilgilenin '
banner119
İsveç'te itfaiye ekipleri tarafından hazırlanan videoda plaja giden ailelerin denizde oynayan çocuklarıyla ilgilenmek yerine akıllı telefonları ile meşgul olduğuna dikkat çekerek, '' telefonlarınızla değil çocuklarınızla ilgilenin '' mesajı verildi.

Son dönemlerde plajlarda anne babaların çocuklarından çok telefonları ile vakit geçirmesini endişe verici olarak değerlendiren ekipler, bu duruma dikkat çekmek için video hazırladı. Video kısa sürede sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

Daha önce yapılan araştırmalarda da akıllı telefon kullanımının özellikle trafik kazalarında ciddi artışlara neden olduğu ve ebeveynlerin telefonla ilgilendikleri sırada bir anlık dalgınlıkta çocukların ciddi tehlike riski altında olduğu ortaya koyulmuştu.

Yetkililer plajlarda boğulmalara karşı anne babaların çocuklarına göz kulak olması gerektiğinin altını çizerek, akıllı telefonlarını o sırada dinlendirecebilecekleri yönünde tavsiyede bulunuyor.SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@