banner15

STK'lar Museum Park Orientalis`de buluştu

Türkiye, Nogay, Güney Azerbaycan,Türkmenistan, Doğu Türkistan, Özbekistan ve Türkmeneli Türkmenleri (Irak Türkmenleri) Türk dünyasının Hollanda STK

STK'lar Museum Park Orientalis`de buluştu
Türkiye, Nogay, Güney Azerbaycan,Türkmenistan, Doğu Türkistan, Özbekistan ve Türkmeneli Türkmenleri (Irak Türkmenleri) Türk dünyasının Hollanda STK yöneticileri,Landstichting deki Museum Park Orıentalıs de bir araya geldi.

Hollanda Türkmenleri Birliği Danışma Kurulu Başkanı Doç. Dr. Halil Otrakçı, Hollanda Türkmenleri adına bu önemli günde hazır bulundu.

Başkan Otrakçı bu önemli günü Avrupa Türkmen Gazetesi'ne değerlendirdi. Bu tür faaliyetlerin devamlı olması Hollanda Türkmenleri için çok önemli olduğunu belirten Otrakçı, "Biz bugün buraya Hollanda Türkmenleri Birliği adına katıldık. Amacımız bu tür faaliyetlerin daha kalabalık ve daha etkin olduğumuzu göstermektir. Bu tür faaliyetlere milletimizin ihtiyacı var inşallah bundan sonra bu tür faaliyetler sık sık yapılır çünkü hakikaten milletimizin bu tür faaliyetlerde kültürlerini tanıtmalarında büyük faydalar var," dedi.

© SONHABER.NL
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 01:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
izmir escort