Sosyal medyada tepkilerin çığ gibi büyümesi Dirk'e özür diletti

banner94

Hollanda'da zihinsel engelli olduğu belirtilen siyahi bir çalışanına süpermarketler zinciri Dirk van der Heijden tarafından dışarıda sıcağın altın

GÜNDEM 18.07.2018, 18:49 18.07.2018, 18:49
Sosyal medyada tepkilerin çığ gibi büyümesi Dirk'e özür diletti
banner119
Hollanda'da zihinsel engelli olduğu belirtilen siyahi bir çalışanına süpermarketler zinciri Dirk van der Heijden tarafından dışarıda sıcağın altında dizlerinin üzerinde temizlik yaptırılması bir çok vatandaşın tepkisine neden oldu.

Kimi vatandaş zihinsel engelli birinin bu şekilde çalıştırılamayacağı konusunda tepki verirken, kimisi de ırkçılık olduğunu belirterek Dirk van den Broek'ı yerden yere vurdu.

Sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüyünce süpermarketler zinciri Dirk açıklama yaparak özür dilemek zorunda kaldı. Yapılan açıklamada market reyon çalışanlarının temizlikten de sorumlu olduğu belirtilerek, ırkçılık yapıldığına dair iddiaların doğru olmadığı bildirildi. Dirk, bundan böyle dışarıda yapılacak işlerde hava sıcaklığının dikkate alınacağını ifade etti.

Alblasserdam'daki Dirk den Broek'ın dışarıda temizlik yaptırılan çalışandan özür dilediği bilgisi paylaşıldı.SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@