'Sensin İdioot.!!'

banner94

Geçtiğimiz Nisan ayında, Hz. Muhammet’e ( SAV ), Müslümanlara ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesi ile Kuşadası’n

GÜNDEM 08.09.2016, 13:04 08.09.2016, 13:04
'Sensin İdioot.!!'
banner119
Geçtiğimiz Nisan ayında, Hz. Muhammet’e ( SAV ), Müslümanlara ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesi ile Kuşadası’nda gözaltına alınan Ebru Umar ile Hüseyin Sayılgan Hollanda’nın en çok izlenen TV kanalında karşı karşıya geldi.

Köşe yazıları ve sosyal medyada küfür ve hakaret içerikli paylaşımlarından dolayı Umar’ı mahkemye veren Hüseyin Sayılgan adlı Amsterdam’da yaşayan Türk vatandaşı sosyal medyada katıldığı ve Ebru Umar ile karşı karşıya geldiği proğramı anlattı.

İzleyemeyenler için programın linkini de veren Sayılgan, Türk vatandaşlarının takdirini kazandığını ifade ettiği proğram hakkındaki paylaşımı ve proğramın linki şöyle:

Çok değerli arkadaşlar, 
ömrümde ilk defa tv'de canlı yayına çıktım. Ne hikmetse ırkımıza, kültürümüze, dinimize küfür ve hakaret eden asimile olmuş bir Türk bayan ile beraber çıkmak nasip oldu. Ayrıca kendisini küfürleri ve hakaretlerinden dolayı mahkemeye vermiş bir zat olarak çıktım karşısına.
Bu onurlu görevi yaparak belki kendimi Hollanda medyasında ve bazı kesimlere hedef yaptım ama, inancım ve kültürüm açısından halkımızın çoğunun düşüncesinin sözcüsü olmaya çalıştığıma inanıyorum ve inanarak yaptım bu işi. İnşallah yoğun heyecanıma rağmen taktirinizi kazanmışımdır.
Söyleyecek çok olaylarım vardı, değinmek istediğim bir çok konu vardı ama, sözlerimin her defasında moderatör tarafından kesilmesi bu açıklamalarımı yapmama engel oldu. Hatta masada oturan Hollanda'nın ilk 500 zengini içerisinde bulunan şahsın, Ebru Umar'a arka çıkmak uğruna bana hakaret edebileceğini düşmesine kadar gitti olay.
Ama kardeşiniz etiketine bakmadan kendisini aynı uslupta yerine oturttu şükürler olsun. "İdioot" cümlesine "sensin İdioot.!!", Nereden alıyorsun bu hakkı diyerek haddini bildirdimiş oldu zengin züppenin..
Bunun yanında Hollanda Hristiyan Demokrat Partisi lideri Sybrand van Haersma Buma'nın, "Türkiye 6 milyar doları almasını biliyor" sözü üzerine, sözlerinin doğruları yansıtmadığını, Avrupa birliğinin şimdiye kadar Turkiye'ye sadece 106 milyon yardım yaptığını yüzüne vurarak, sözünü düzeltmesini ve milletin yanlış bilgilendirilmemesini söyledim.
Bizler sesimizi çıkarmadıkça Ebru Umar'lar ve yalancı Hyristiyan demokratlar herdaim olacaktır. Bu zihniyetin karşısında hep beraber dimdik duralımki alanın boş olduğunu zannetmesinler.
Proğram öncesi arayan, destek ve dualarını esirgemeyen tüm dostlarıma, proğram sonrası yine hala desteklerini tebriklerini sunan herkese çok çok teşekkür ederim.

Birimiz hepimiz.!! hepimizde Türkiye'yiz.!!

Hepinizi Saygıyla Selamlıyorum..!!!

Huseyin Sayılgan
08-09-2016

Programın tamamı:
http://www.npo.nl/pauw/07-09-2016/VARA_101380267

©SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@