banner15

Sahte evrakla kredi almaya kalktıKredi almak için ( ipotek ) belgeleri sahte çıknca hapisi boyladı...

Kredi almak için ( ipotek ) belgeleri sahte çıkanca hapis boyladı. Geçtiğimiz günlerde ost-Brabant Mahkemesi’nde görülen davada hakim evrakta sahtec

Sahte evrakla kredi almaya kalktıKredi almak için ( ipotek ) belgeleri sahte çıknca hapisi boyladı...
Kredi almak için ( ipotek ) belgeleri sahte çıkanca hapis boyladı. Geçtiğimiz günlerde ost-Brabant Mahkemesi’nde görülen davada hakim evrakta sahtecilik yaptığı gerekçesi ile sanığa 7. 500 Euro para cezası ile birlikte 2 ayda hapis cezası verdi.

Köse avukatlık bürosundan alınan bilgiye göre, sanık geliri olmadığı ve çalışmadığı halde ipothek başvurusunda bulunmuş ve ipotek verecek olan kuruluşa sanki bir şirkette çalışıyormuş ve aylık € 3000,– küsür bir maaş/meblağ kazanıyormuş gibi evraklarla baçvuruda bulunması sonucu açılan davada sanığın o şirkette hiç çalışmadığının tespit edilmesi üzerine hakimin böyle bir karar verdiğini belirtti.

Her ne kadar sanık savunmasında söz konusu şirkette çalıştığını ve maaş kağıdının/bodrosunun sahte olduğunu bilmediğini söylediyse de mahkeme heyeti bu savunmayı yeterli bulmayarak sanığa sahte evrak düzenlemekten 2 ay hapis olmak üzere 7. 500 Euro da para cezası vermiştir.

Kaynak: www.hukukburosu.nl
Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2015, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER