banner124
banner112

Rutte: Halkın büyük bir kısmı koronavirüs hastalığına yakalanacak

banner94

Hollanda başbakanı Rutte, Hollanda’nın koronavirüsle mücadelesinin uzun süreceğini belirterek, ülkede halkın büyük bir bölümünün hastalığına yakalanacağını söyledi.

GÜNDEM 16.03.2020, 21:46
Rutte: Halkın büyük bir kısmı koronavirüs hastalığına yakalanacak
banner119

Hollanda başbakanı Rutte, ulusa sesleniş konuşmasında, tüm halkı birbirine yardım etmeye çağırdı. Rutte'ye göre, bu krizi birlikte aşmamız gerekiyor. Koronavirüsün şimdilik aramızda kalacağı ve nüfusun büyük bir kısmının enfekte olacağı konusunda uyardı.

Rutte konuşmasına ülkenin karşı karşıya olduğu durumun altını çizerek, bunun ülkeler için eşi görülmemiş bir durum olduğunu ifade etti.

Başbakan, ölenlerin ailelerine başsağlığı ve hastaların iyileşmesini diledi. Yaşlılara ve hastalara odaklanılması gerektiğine vurgu yaparak, “Çok endişelendiğinizi anlıyorum. Sizin için riskleri en aza indirmek mutlak önceliğimizdir. " dedi.

Rutte "uzmanlara dinleme” çağrısında bulunarak. “Gerçek şu ki, koronavirüs aramızda ve şimdilik bizimle kalacak. Yakın gelecekte, Hollanda nüfusunun büyük bir kısmı virüse yakalanacaktır. " ifadesini kullandı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@