banner76

Rotterdam’da iki gün önce açılan okul, Korona’dan tekrar kapandı

Salı günü normal eğitime başlayan Rotterdam’daki Het Vak College Zuidrand, bugün koronavirüs endişesiyle tekrar kapatıldı ve uzaktan eğitim modeline geçiş yaptı.

GÜNDEM 04.06.2020, 20:21
Rotterdam’da iki gün önce açılan okul, Korona’dan tekrar kapandı

Okulun kapatılmasına bir çalışanda koronavirüse rastlanması sebep oldu. Okul idaresi durum hakkında aileleri bilgilendirerek çocukların takip edilmesini ve olası belirtilerde GGD ile irtibata geçilerek test yaptırılmasını tavsiye ettiler.

Okuldan yapılan açıklamaya göre, virüs tespit edilen personel öğretmen değil ancak eğitime yardımcı olan bir pozisyonda olduğundan öğretmen ve öğrencilerle teması ve aynı ortamda bulunması muhtemel birisi. Bu personelin kimlerle kontağı bulunduğu araştırılarak o kişilerin de takip edilmesi sağlanacak, ancak teste ihtiyaç duyulacak belirtisi olmayanların kendilerini 2 hafta izolasyonda tutmaları istenecek.

Okulun kapatılması öğretmenler ve öğrenciler tarafından üzüntüyle karşılansa da; sağlığın her şeyden önce geldiği düşünülerek uzaktan eğitime devam edilecek.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız

Habernet

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@