banner124
banner112

Rotterdam Belediye Başkanı okulda öldürülen Hümeyra’nın ailesinden özür diledi

banner94

Hollanda’nın Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb, geçen yıl okulda öldürülen Türk kızı Hümeyra’nın ailesinden özür diledi.

GÜNDEM 13.11.2019, 00:55
Rotterdam Belediye Başkanı okulda öldürülen Hümeyra’nın ailesinden özür diledi
banner119

Aboutaleb belediyede yaptığı konuşmada, “Özür diliyorum. Bunu içten söylüyorum. Çünkü benim sorumlu olduğum bir sistemin görevini daha iyi yapmamasından belkide kurtarılabilecek bir can hayatını kaybetti.” dedi.

16 yaşındaki Türk kızı Hümeyra, 18 Aralık 2018’de Bekir E. tarafından okul havlusunda vurularak öldürülmüştü.

2018 senesinde AD gazetesinde yayınlanan röportajda Hümeyra’nın ailesinin şu sözleri dikkat çekmişti. ’Polis bizimle oynadı, Polis ve yargı işlerini iyi yapsalardı Hümeyra hala hayatta olacaktı.’ ifadelerini kullanmışlardı.

Hümeyra, Rotterdam Tasarım Koleji okul avlusunda Bekir E. tarafından düzenli olarak tehdit ediliyordu. Bu nedenle ailesi defalarca polise şikayette bulunmuş ama ciddi bir tedbir alınmamıştı.

Adalet ve Güvenlik Bakanlığı Teftiş Kurulu tarafından yapılan araştırmaya göre, Hümeyra’nın içinde bulunduğu tehlike savcılık, polis ve aile içi şiddet merkezi tarafından koordineli çalışılmadığı için tespit edilemediği belirtilmişti.

Hümeyra’nın polis merkezinde her defasında şikayetini tekrar baştan anlatması gerektiği ifade edilmişti.

Bekir E.’nin daha önce tehdit ve kötü muameleden yargılandığı ve Hümeyra ile görüşme yasağı olduğu halde dosyanın tehdit davası olarak görülmediği bilgisi paylaşılmıştı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın     

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@