banner84

Prof. Dr. Zwart: DENK Partisinde yaşanan herşey araştırılsın

Denk Partisi yönetimi , Prof. Dr. Tom Zwart'ın hazırladığı raporun içeriğini yayınladığı basın açıklamasıyla duyurdu.

GÜNDEM 26.04.2020, 00:12 25.04.2020, 23:48
Prof. Dr. Zwart: DENK Partisinde yaşanan herşey araştırılsın

Prof. Dr. Tom Zwart'ın hazırladığı raporun basın açıklaması şöyle;

3 Milletvekili arasında arabuluculuk yapan Prof. Dr. Tom Zwart, 23 nisan tarihinde nihai raporunu açıkladı. 

Selçuk Öztürkün başkanlık yaptığı DENK yönetim kuruluna, parti içinde ortaya çıkan duruma ilişkin bağımsız bir soruşturma yapılmasını önerdi. Basın bildirisinde arabuluculuk teklifinin Tunahan Kuzu ve Farid Azarkan tarafından kabul görmediğini belirten Prof. Dr. Zwart artık üyelerin herşeyi öğrenebileceği bağımsız bir araştırma yapılması gerektiğini belirtti.

Prof. Dr. Zwart nisan ayı başlarında , DENK içinde süregelen tartışma konusunda bağımsız bir araştırmacı ve arabulucu olarak önemli bir görev üstlendi. Uzlaşma sağlamak için formüle ettiği farklı opsiyonların tek taraflı kabul edilmediğini belirtti.  Nihai raporunda Prof.Dr. Zwart kısa bir süre önce görüşmelerinde tutarlı bir anlaşma paketi elde etmeye çalıştığını ve tüm konuların tabu veya çekince oluşturmadan, önceden pazarlık koşulları olmadan,  tartışmaya açık , tamamen şeffaf olacağı bir arabuluculuk önerdi. Bu teklif iki milletvekili tarafından kabul görülmediğini yazan Prof. dr. Zwart artık tek çıkar yolu geniş bir araştırma olduğunu belirtti. 2017’den bu yana kimin ne yaptığına dair araştırılması için saygın bir araştırma kurumuna görev verilmesini tavsiye etti. Sadece tek bu şekilde üyeler kimin hangi hatalı davranışlarda bulunduğunu öğrenip , buna göre partinin geleceğine yön verebileceklerdir. 

Yönetim Kurulu büyük bir titizlikle 6 hazirandaki üyeler toplantısına hazırlanmakta olduğunu belirtti. 

O zamana kadar yönetim kurulu olarak medyada polemiklerden ve açıklamalardan uzak bir süreçte kalmak istiyoruz. Prof. Dr. Zwart bağımsız bir şekilde , bir bilim adamı olarak nihai raporunu çıkarmıştır. Yönetim kurulu Prof. dr. Zwart’ın önerilerini kabul edip saygın bir araştırma şirketini devreye sokacaktır. Bu şirket Prof. dr. Zwart’ın hazırlamış olduğu nihai raporu baz alıp geniş bir araştırma ele alacaktır. Bütün suçlamaların araştırılacağı raporda partinin bu duruma gelmesinde ki sorunların ortaya çıkması bekleniyor. 

Ayrıca, 6 Haziran'a kadar hareketimizdeki gerilimlerin içeriği ve doğası hakkında herhangi bir açıklama yapmayacağız diyen yönetim, bu açıklamalar çözümlerden daha fazla zarara neden olduğunu üyelerine ve seçmenlerine duyuruyor. 

Prof. Dr. Tom Zwart ayrıca DENK partisine profesyonelleşmek için bir dizi tavsiyelerde bulundu. Hedefinin üç milletvekilini bir araya getirip parti geleceği için koşulsuz çalıştığını belirten Zwart, bu girişiminin sonuçsuz kaldığı için üzgün olduğunu belirtti.

Prof.  Zwart adviseert onafhankelijk onderzoek

Prof. Tom Zwart heeft vandaag het bestuur van DENK geadviseerd om een onafhankelijk onderzoek door een gerenommeerd bureau te laten instellen naar de gerezen situatie binnen de partij. De bedoeling daarvan is de leden tijdens de bijeenkomst van 6 juni transparant en volledig te informeren. Het bestuurt neemt zijn aanbevelingen onverkort over. Op de kortst mogelijke termijn zullen enkele bureaus worden benaderd.
 
Prof. Zwart is begin april aangezocht als onafhankelijke onderzoeker en bemiddelaar inzake het lopende conflict binnen DENK. Hij heeft vandaag zijn eindrapport aangeboden. Hij constateert daarin dat een door hem geformuleerde weg om tot een compromis te komen door een van de partijen niet is aanvaard. Daarnaast doet Zwart aanbevelingen voor verbetering van de toekomstige organisatie van DENK. Het bestuur is positief over het gehele rapport en betreurt het dat de bemiddelingspoging is gestrand.
 
Prof. Zwart heeft in gesprekken de afgelopen tijd geprobeerd een samenhangend pakket van afspraken te bereiken. Hij heeft een bemiddeling voorgesteld waarbij alle zaken zonder taboe of voorbehoud bespreekbaar zouden zijn en waaraan geen voorafgaande ononderhandelbare voorwaarden zouden worden gesteld. Onderdeel hiervan was dat een aantal taken van het bestuur ten aanzien van het voorbereiden van de verkiezingen volgend jaar zouden worden overgedragen aan een door hem samen te stellen onafhankelijke commissie. Het bestuur zou de ledenvergadering van 6 juni voorbereiden en lopende zaken afhandelen. Voor het bestuur was dit een werkbare tussenoplossing, maar de andere partij had als enige doel het aftreden van het bestuur. Dat was om meerdere redenen niet acceptabel.
In zijn analyse concludeert prof. Zwart dat DENK bezig is zich te ontwikkelen van een organisatie gekenmerkt door charismatisch leiderschap naar een rationele ledenpartij en van een opstandige beweging die zich afzet tegen het establishment naar een professionele politieke organisatie die binnen datzelfde establishment zijn doelen wil realiseren. Zoiets gaat altijd gepaard met spanningen en conflicten en dat is zowel heilzaam als noodzakelijk. Maar door de verwevenheid van diverse rollen en verantwoordelijkheden binnen DENK kan een conflict al snel een uitslaande brand worden. Prof. Zwart doet daarom in zijn rapport een aantal aanbevelingen om de partij in deze opzichten te professionaliseren. Het bestuur vindt deze voorstellen zinvol en wil ze met de leden bespreken. In de bijlage vindt u een uitgebreidere samenvatting van het eindrapport van prof. Zwart.
 
Het bestuur volgt nog steeds het eerder advies van prof. Zwart om aan te blijven tot de ledenvergadering van 6 juni. Dit wordt gewettigd door de statuten. Het aftreden van het bestuur biedt volgens het advies nergens een oplossing voor en zou zelfs de deelname van DENK aan de Tweede Kamerverkiezingen van volgend jaar in gevaar kunnen brengen. Conform het advies van prof. Zwart werkt het bestuur hierbij samen met drie onafhankelijke personen.  
Tegelijk zal het bestuur de ledenvergadering van 6 juni verder organiseren. Daar zullen wij met de leden in gesprek gaan, onder meer om rekening en verantwoording af te leggen over ons handelen.
Tot die tijd wil het bestuur terughoudend zijn met het zoeken van publiciteit. Het eindrapport van prof. Zwart, die geheel onafhankelijk heeft gewerkt, is echter te waardevol om geen ruchtbaarheid aan te geven. Bovendien doet hij een procesvoorstel, dat het bestuur overneemt. Het in te schakelen onafhankelijke bureau zou de bevindingen van prof. Zwart moeten valideren en een breder onderzoek instellen.
Verder zullen wij tot en met 6 juni over de inhoud en aard van de spanningen binnen onze beweging geen mededelingen naar buiten doen, omdat die meer schade dan oplossingen opleveren. Wel zullen we zoveel mogelijk open zijn – in de eerste plaats naar onze leden toe – over het proces om oplossingen voor de gerezen problemen te bereiken. Vanzelfsprekend heeft daarbij een goede toekomst voor DENK onze prioriteit.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (1)
M aksoy 13 ay önce
Sayn Selcuk öztürk partiye zarar veriyorsun.lütfen adam gibi cek git, istenmeyen yerde zurnaclar durrlar, mıs,,,

Gelişmelerden Haberdar Olun

@