Polisten yeni eylem!

Toplu sözleşme şartlarında istediklerini alamayan polisler yeni bir eyleme başladı. Özellikle kendilerine getirilen ültimatoma tepki veren polisler paza

GÜNDEM 31.08.2015, 13:34 31.08.2015, 13:34
Polisten yeni eylem!
Toplu sözleşme şartlarında istediklerini alamayan polisler yeni bir eyleme başladı. Özellikle kendilerine getirilen ültimatoma tepki veren polisler pazartesi gününden itibaren ev tahliyelerinde icra memurlarının yanında olmayacak.

Adalet ve Güvenlik Bakanı Ard van de Steur, pazartesi günü saat 10.00’a kadar polislere zaman tanımış ve bu eylemlerine son vermelerini istemişti. Ancak bakanın kesin uyarısı polislerden gelen yeni bir eylemle karşılık buldu.

Polisler tarafından yapılan açıklamada, bugünden itibaren konut tahliyelerinde icra memurlarını yanında olunmayacağı belirtildi. Kraliyet İcra Büroları Organizasyonu (KBvG) başkanı Wilbert van de Donk tarafından yapılan açıklamada, polislerin bu kararına karşı mahkemeye başvuru yapılacağı belirtildi.

Van de Donk, olası bir icra kararının uygulanmamasının sadece polislerin eylemi yüzünden engellenmesinin çok saçma bir durum olduğunu kaydetti.

© SONHABER.NL
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@