Mustafa Yeneroğlu da Babacan'ın partisine katıldı

banner94

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, yeni parti hazırlıklarında son aşamaya gelirken, partisinin kurucular kurulu listesi de belli oldu.

GÜNDEM 09.03.2020, 19:41
Mustafa Yeneroğlu da Babacan'ın partisine katıldı
banner119

AK Parti'den istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu da yeni partinin kurucusu olacak.

Ali Babacan önderliğindeki yeni partinin kuruluş dilekçesi, İçişleri Bakanlığı'na sunuldu. Babacan'ın kuracağı partinin kurucular kurulu da belli oldu. Partinin ismi henüz açıklanmazken AK Parti'den istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu da yeni partide yer aldı.

Kuruluş dilekçesini, İdris Şahin, Hasan Canpolat, Mehmet Emin Ekmen, Münevver Helün Fırat, Hatice Selvi Demirel, Nazlı Seda Vural'dan oluşan heyet İçişleri Bakanlığı'na teslim etti. 

İdris Şahin, çıkışta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türk siyasi hayatına yeni bir nefes, yeni bir umut olma sevdasıyla yola çıktıklarını söyledi. Şahin, "Kurmuş olduğumuz bu partimiz, 90 kurucusuyla birlikte milletimize, devletimize bir umut olacak, her şeyden önemlisi kadınlarımıza, gençlerimize ve çocuklarımıza aydınlık bir yarın hazırlayacak. Onlar adına umutluyuz, onlar adına mutluyuz ve onlar adına hayırlı uğurlu olsun" dedi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız

Yorumlar (2)
Muhlis Aybogan 2 yıl önce
Umarim
MUstafa Bey Iyi Bir Secenek Yapmistir Hayirli Ugurlu Olsun Yolu Acik Berak Olsun UnsAllah
vidoco 2 yıl önce
Varsa bir insan'da bulundugu durumu ve hali anliyama ma durumu, olursun boyle rezil rusva.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@