Laleli cami yönetimi vatandaşları uyardı: provokasyona gelmeyin

banner94

Foto: Lalelimoskee.nl Utrecht, Arnhem, Gouda ve Den Haag belediyeleri tarafından yasaklanan cami önünde domuz etli mangal eylemine Rotterdam belediyesinde

GÜNDEM 06.06.2018, 03:20 06.06.2018, 03:20
Laleli cami yönetimi vatandaşları uyardı: provokasyona gelmeyin
banner119
Foto: Lalelimoskee.nl

Utrecht, Arnhem, Gouda ve Den Haag belediyeleri tarafından yasaklanan cami önünde domuz etli mangal eylemine Rotterdam belediyesinden izin çıkması tepkilere neden olmuştu.

İslam karşıtı PEGİDA'nın Perşembe günü iftar saatinde Diyanet'e bağlı Laleli Camii önünde domuz etli mangal eylemi düzenleyecek olması ile ilgili Basın bildirisi yayımlayan Cami yönetimi, böyle bir eyleme izin verilmesini endişe verici olarak değerlendirirken, '' provokasyona gelmeyeceğiz '' dedi.

Cami yönetimi endişelerini belediye ve polise de bildirdiklerini belirtirken, özellikle cemaat dışından kişilerin PEGİDA'nın kışkırtıcı eylemine karşı tepki verebileceklerinden korktuklarını söyledi. Bu nedenle vatandaşların sağduyulu olup sakin kalmaları ve tahriklere karşılık verilmemesi istendi.

PEGİDA daha önce de bir çok Cami karşıtı eylemler gerçekleştirmişti. Hükümet ise Camilerin güvenliği ile ilgili bunca saldırı ve eylem olmasına rağmen hala harekete geçmekten çekiniyor.

Laleli Cami yönetimi basın açıklaması:SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@