Kral gününde Kur'an-ı Kerim dağıtılacak

Bir grup Müslüman gençleri tarafından Kral gününde 15 bin adet Kur'an-ı Kerim dağıtılacağı aktarıldı. Bu kampanyalarla birlikte İslam ve Müslüm

GÜNDEM 26.04.2016, 14:55 26.04.2016, 14:55
Kral gününde Kur'an-ı Kerim dağıtılacak
Bir grup Müslüman gençleri tarafından Kral gününde 15 bin adet Kur'an-ı Kerim dağıtılacağı aktarıldı. Bu kampanyalarla birlikte İslam ve Müslümanlarla ilgili yayılan asılsız bilgilerin yersiz olduğunu ve gerçek İslam'ı göstermek istedikleri belirtildi.

Alkhattab Foundation, dünya genelinde İslam'ın baskıcı, eşit haklar sunmayan ve terörle ilgili bir dinmiş gibi gösterilmesinin gerçeği yansıtmadığını bu tür kampanyalarla insanlara aktarmak istediklerini ifade etti.

Hollanda genelinde bir çok şehirde eş zamanlı dağıtılacak olan Kur'an-ı Kerim'in yanı sıra İslam'ı anlatan borşürlerle Müslüman olmayan kişilerle diyalog kurulmasının önemi vurgulandı. '' Hollanda hepimizin ülkesidir '' diyen Alkhattab Foundation kurucusu Ali Houri, ''geçtiğimiz yıl Kur'an-ı Kerim kampanyamız yoğun ilgi görmüştü. Bu yıl da positif tepkiler alacağımızı bekliyoruz. Birlik olursak herşey daha güzel olur '' ifadesini kullandı.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@