Kaza tespit tutanağı tarih oluyor

Sürücülerin hasar oluştuğunda kullandıkları kaza tespit tutanağını daha kolay doldurup göndermeleri için app uygulaması tasarlandığı belirtildi.

GÜNDEM 29.03.2016, 15:15 29.03.2016, 15:15
Kaza tespit tutanağı tarih oluyor
Sürücülerin hasar oluştuğunda kullandıkları kaza tespit tutanağını daha kolay doldurup göndermeleri için app uygulaması tasarlandığı belirtildi. Bir kaç yıl içerisinde tutanağın dijital platformda kullanılmaya başlanacak olması sürücülerin işini kolaylaştıracağı tahmin ediliyor.

Sürücülerin tutanak ile ilgili şikayetleri değerlendiren, Sigortacılar derneği, emniyet ve VİA öne çıkan sorunlardan birinin tutanak sırasında bilgilerin doğru bir şekilde doldurulması olduğu aktarılıyor. Bu nedenle tasarlanan app uygulamasında bir çok bilginin otomatik olarak yer aldığı,sürücülerin daha hızlı ve pratik bir şekilde işlemlerini tamamlayabileceğinin hedeflendiği bildirildi.

Uygulamada aynı zamanda fotoğraf kolaylığı da dikkat çekiyor. Tutanakta resim çizmek gerekiyorken bu uygulama sayesinde fotoğraflar da kolaylıkla yüklenebilecek. Bisiklet sürücüleri ve yayaların da hasar bildiriminde bulunabilecekleri belirtildi.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@