banner84

İtalya'da belediye başkanları: Hollanda Avrupa'nın geleceğini tehlikeye atıyor

banner94

Hollandalı iktisatçılardan hükümete uyarı: ''İtalya ve İspanya'ya koronavirüs desteğine engel olmayın''

GÜNDEM 31.03.2020, 16:41
İtalya'da belediye başkanları: Hollanda Avrupa'nın geleceğini tehlikeye atıyor
banner105

Hollandalı yaklaşık 60 iktisatçı, İtalya, İspanya ve Portekiz gibi ülkelere, Avrupa Acil Durum Fonu'ndan (ESM) yardım yapılmasına karşı çıkan hükümeti, "sorumsuzlukla" suçladı.

Çeşitli üniversitelerden iktisatçılar, yayınladıkları ortak bildiride, Hollanda hükümetinden, "Ortak düşman olan koronavirüse karşı mücadelede, euro bölgesini krize atmamasını" istediler.

İtalya, İspanya ve Portekiz gibi ülkelerin, koronavirüs kriziyle etkin mücadele etmesinin, Hollanda'nın yararına olduğunu savunan ekonomi uzmanları, acil fonun serbest bırakılmasının yanı sıra, Güney Avrupa ülkelerine korona tahvilleri ya da euro olarak borç para verilmesinin kolaylaştırılmasını istediler.

Hollanda'nın, ESM fonlarının kullanılmasına karşı çıkması nedeniyle, İtalya'daki bir grup belediye başkanı ve iktisatçı, Almanya'da yayımlanan Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine bir ilan vererek, "Hollanda, Avrupa'nın geleceğini tehlikeye atıyor" eleştirisinde bulundular.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
 

Yorumlar (1)
Misafir 1 yıl önce
Sonunuzu hazırlıyosunuz boyle devam edin böyle

Gelişmelerden Haberdar Olun

@