Irkçılar Müslüman kadın ve çocuklara saldırıyor

Geçtiğimiz günlerde Hollandalı bir kadının başörtülü bir Türk kızına saldırdığı video sosyal medyayı sallamıştı. Buna benzer olayların gü

GÜNDEM 28.03.2016, 18:32 28.03.2016, 18:32
Irkçılar Müslüman kadın ve çocuklara saldırıyor
Geçtiğimiz günlerde Hollandalı bir kadının başörtülü bir Türk kızına saldırdığı video sosyal medyayı sallamıştı. Buna benzer olayların gün geçtikçe ülke geneline yayılmaya başladığı görülüyor.

Meld İslamofobie facebook sayfası tarafından yapılan paylaşımda, Rotterdam'ın Olympiaweg yakınlarında 14 yaşındaki başörtülü bir kız çocuğu 25-30 yaşlarında olan üç ırkçının saldırısına uğradığı belirtiliyor. Bu olayın Brüksel saldırısından bir gün sonra yaşandığı aktarılıyor.

Küçük kızın sabah saatlerinde bisikletiyle okula giderken üç kişinin parçalanmış bira kutularını yüzüne atıp '' terörist, ölmen dileğiyle, kendi ülkene geri dön '' gibi sözlü tacizde bulundukları bildirildi.

Alınan bilgilere göre küçük kız artık yanında arkadaşları da olsa okula gitmeye cesaret edemiyor. Ailesi tarafından bırakılıp alınan kızın durumu polise bildirdiği ve şikayetci olduğu belirtildi.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@