banner124
banner112

Hollanda’nın Schiedam kentinde farklı tarzda tesettür modası

banner94

Hollanda’da Yabancılarında kullandıkları Tesettür moda dünyasında uzun süredir yerini koruyan Modest Fashion yine farklı bir tarz ile Schiedam Müzesinde sergilenmeye başladı.

GÜNDEM 30.09.2019, 10:32 30.09.2019, 14:47
Hollanda’nın Schiedam kentinde farklı tarzda tesettür modası
banner119

Hollanda da ilk kez Schiedam Müzesinde sunulan Modest Fashion Tesettür Modasında milyarlık endüstrinin bir parçası. Schiedam Müzesinde gerçekleşen ve Serginin kıyafetlerini seçen tasarımcı Said Mahrouf bu sergi kapsamında üç moda ürününe özellikle yer verdi. Hem uluslararası markalarla hem de bağımsız markaların hazırladıkları bir çok modeli bu gösterim için meraklılara sundu.

Siyah beyazdan renkli ye kadar bir çok modeli kapsayan sunumda öncelik Tesettür ve kapalı giyim üzerine. Gösteri kapsamındaki tüm modeller tesettürlü olduğu gibi  “Çıplakların estetiğine” katılmak istemeyen kadınlar (dini gerekçelerle ya da değil) içinde tasarlanmış bulunuyor. Amaç Özgür olmak isteyen kadınların kendilerini rahat hissederek dünya ya kendilerini nasıl göstereceklerine karar vermelerini kolaylaştıracak.

Modest Fashion’un her geçen gün önemi arttırmasında 2018 de yayınlanan Hicap dizisinde rol alan bir kadın sanatçı ilham kaynağı oldu. Sanatçı Meryem Slimanı bu dizide hem kendisi hemde ailesinin giyim tarzı ile örnek olurken bu giyim sektörünün onaltı ve on yedinci yüzyıllarda yaşayan Hollandalı kadınların da vücutlarını ayaklarına kadar kapatan uzun paltolar giyimi ile de örnekler sunuyor.

Meraklıları müzeyi ve sunumu ziyaret etmeden önce fikir sahibi olabilmeleri için yetkililer sunumları resmi web siteleri www.modestfashion.nu üzerinden de görebilecekleri gibi direk Hoogstraat 112 adresindeki Schiedam Müzesine de gidebilirler.

Ziyarette bulunanlar yada gitmeden önce bilgi sahibi olmak isteyenler tüm fikir ve düşüncelerini info@modestfashion.nu mail adresi üzerinden yetkililere iletebilirler. 

Müze Pazartesi günleri dışında her gün 11.00 - 17.00 arası ziyarete açık.

Özellikle Tesettür giyimi üzerine 26 Ekim de saat 15.00 - 21.00 arasında bir defile yapılacağını belirten yetkililer tüm Tesettür giyim meraklılarını defileye bekliyoruz dediler.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın  

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

banner123
Yorumlar (1)
Esma cetınkaya 2 yıl önce
İslamda moda yoktur boyle bır seyı kınıyorum
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@