banner124
banner112

Hollanda’nın Beyrut Büyükelçisi’nin eşi patlamada ağır yaralandı

banner94

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen amonyum nitrat patlamasında, Hollanda Büyükelçisi Jan Waltmans’ın eşinin de ağır yaralandığı belirtildi.

GÜNDEM 05.08.2020, 15:27 05.08.2020, 15:35
Hollanda’nın Beyrut Büyükelçisi’nin eşi patlamada ağır yaralandı
banner119

Hastanede tedavi altında alınan sefirenin de, Hollanda Dışişleri Bakanlığı personeli olduğu açıklandı.

Hollanda Dışişleri Bakanlığı, sefirenin yanı sıra aralarında diğer büyükelçilik çalışanlarının bulunduğu toplam 6 Hollanda vatandaşının yaralandığını duyurdu.

Hollanda, Beyrut’taki vatandaşlarına yardım amacıyla kentte bir kriz masası oluşturdu.

Belçika hükümeti de, 2 bin 200 vatandaşının yaşadığı Beyrut’ta, patlama sonucu 1 vatandaşının öldüğünü bildirdi.

Hollanda Beyrut'a kurtarma ekibi gönderdi

Hollanda, dün yaşanan büyük patlama ve yangın sonrası harabeye dönen Beyrut'ta devam eden arama kurtarma çalışmalarına katılmak için 67 kişiden oluşan bir ekibi Lübnan'a gönderdi. 

Ekip; polis memurları, itfaiyeciler, travma doktorları ve hasta bakıcılarından oluşuyor ve bu akşam Lübnan'a ulaşmaları bekleniyor. Yerel yetkililerle koordinasyon ile çalışacak Hollanda ekibinin hızla göreve başlaması bekleniyor. 

Açıklamayı yapan dış ticaret bakanı Sigrid Kaag, yıkılan binalarda ve çevresinde insan cesetleri ya da ceset kalıntılarının bulunmasında yardım edileceğini açıkladı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
 

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@