Hollandalı gençlerden camiler için imza kampanyası

Flora Woudstra'nın inisyatifi ile başlatılan kampanya'ya SP partisi gençlik kolları ROOS'da üye olan Flora'nın arkadaşlarını fikrini aktarmasının ar

GÜNDEM 06.04.2016, 14:01 06.04.2016, 14:01
Hollandalı gençlerden camiler için imza kampanyası
Flora Woudstra'nın inisyatifi ile başlatılan kampanya'ya SP partisi gençlik kolları ROOS'da üye olan Flora'nın arkadaşlarını fikrini aktarmasının ardından daha geniş kitlelere ulaşabildikleri belirtildi.

SP partisi gençlik kollarından Thomas van Halm, Flora'nın önerisini değerlendirdikten sonra böyle bir kampanyayı hayata geçirmek için kolları sıvadıklarını ve beş kişilik bir grup ile camilere yapılan saldırılara karşı sokaklarda imza toplama kampanyasına başladıklarını ifade etti.

Toplanan imzaların geçtiğimiz Salı günü Leiden'da bulunan İmam Malik İslam Merkezi Başkanı Abdel Bouzzit'e teslim edildi. Gençlerin bu inisyatifini memnuniyetle karşıladıklarını belirten Bouzzit, yapılan imza kampanyasını Twitter hesabından duyurdu.
Bouzzit, imza kampanyasının amacının ne olduğunu ve bu imzalar ile ne yapacaklarını SP gençlik kolları ile tekrar biraraya gelip görüşeceklerini bildirdi.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@