banner84

Hollandalı doktorlardan korkunç iddia: Ölü sayıları gizleniyor mu?

Evlerinde ölenler değil, sadece hastanelerde ölenlerin sayısı açıklanıyor.

GÜNDEM 27.03.2020, 13:11
Hollandalı doktorlardan korkunç iddia: Ölü sayıları gizleniyor mu?

Haber: İlhan Karaçay

Açıklamaların kasıtlı olup olmadığı tartışılıyor.

Hollandalılar’ın ilgiyle izledikleri TV programlarında konuşturulan ev doktorları,

RIVM’nin (Halk Sağlığı ve Çevre İçin Devlet Enstitüsü) açıkladığı, koronavirüsten ölenlerin sayısının gerçek olmadığını, asıl sayının çok daha yüksek olduğunu iddia ettiler.

Evlerin’de ölenler test edilmiyor

Braband bölgesinde faaliyet gösteren ev doktorları Angela van Uden adlı doktor Zembla adlı programda, Eduard Graat adlı doktor da Langs de Lijn adlı programda yaptıkları açıklamalarda şunları söylediler:

‘RIVM’nin bugün yaptığı açıklamada, Hollanda’daki korona hastalığının yavaşlama istikrarı gösterdiği belirtildi ve bu hastalıktan ölenlerin sayısı anlatıldı. Ne var ki, durum hiç de açıklandığı gibi değil.
Sadece test yapılan ölülerin sayıları açıklanıyor. Kaldı ki evlerinde ölenlerin çoğuna test yapılmıyor. Test yapılmayan ölüler ise korona kurbanı olarak açıklanmıyor. Bizim bildiğimiz pek çok ölüye test yapılmadı. Haliyle bu ölüler, koronadan ölenler listesine eklenmedi.’

Doktorların TV programlarında yaptıkları bu açıklamadan sonra çok şaşıran ve ürken Hollandalılar, bu açıklamaların kasıtlı olup olmadığı üzerinde tartışırlarken, hükümetten bu konuda ciddi bir açıklama yapılması gerektiğini istediler.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (3)
Hilmi sari 1 yıl önce
Sansur olmamisi gerekir
Velgin 1 yıl önce
Evet dogru cunku tanidigimin babasi 2 gun evinde agir hasta yatmis ve ambulans cagirmis ve gelmemisler. 2 gun sonra vefaat etmis ve beyaz takimli adamlar gelmis cenazeyi corona virusu varmi yokmi test etmeden kaldirmislar.
Gurbetci 1 yıl önce
Ölen kişinin ailesine ölüm sebebini bildiren rapor vermesi gerekir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@