banner15

Hollanda'dan yüzbinlerce aileye geriye dönük çocuk yardım parası

Bu nedenle Hollanda devleti 400 bin aileye çocuğa bağlı bütçe (het kindgebonden budget), diğer adıyla çocuk yardımının karşılığında bu ailelere

Hollanda'dan yüzbinlerce aileye geriye dönük çocuk yardım parası
Bu nedenle Hollanda devleti 400 bin aileye çocuğa bağlı bütçe (het kindgebonden budget), diğer adıyla çocuk yardımının karşılığında bu ailelere toplam 425 milyon euro ödeme yapacak.

Yapılan açıklamada 5 sene geriye dönük olarak hak sahibi ailelere ödeme yapılacak. Tahmin edilen rakamın 375 ile 425 milyon euro arasında olduğu belirtildi.

Yaklaşık 400 bin ailenin bundan yararlanacağı tahmin edilirken, ödenecek tutarın aile başı 600 ile 1000 euro arasında olacağı öngörülmekte.

Kim Kindgebonden Budget alabilir?
Sadece Kinderbijslag hakkına sahip kişiler Kindgebonden Bütçesi alabilir ve bu miktar ebeveynlerin toplam yıllık gelirine bağlıdır. Kindgebonden Bütçesi aylık olarak ödenir. Bundan yararlanabilmek için yıllık geliriniz ve çocukların yaşı önemli rol oynuyor.

Aşağıdaki tabloda 12 yaşından küçük çocuk sayısına göre yıllık gelir üst sınırı yer alıyor. 12 yaşından büyük çocuklar için baraj seviyesi daha yüksek, yani geliriniz aşağıda yer alan rakamlardan yüksek dahi olsa alma şansınız var, bunu vergi dairesi sitesinden hesaplayabilirsiniz.WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

Communityabroad
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 21:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
izmir escort