Hollanda’da vaka sayısı artınca hükümet yeni tedbirler aldı

banner94

Hollanda Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, Başbakan Mark Rutte ile düzenlediği basın toplantısında alınan yeni tedbirleri açıkladı.

GÜNDEM 18.08.2020, 21:22 18.08.2020, 21:41
Hollanda’da vaka sayısı artınca hükümet yeni tedbirler aldı
banner119

Hollanda’da RIVM’nin haftalık açıkladığı verilerde vaka sayısının 4 binin üzerine çıkmasının ardından yeni tedbirlerin alınmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Alınan yeni tedbirler şöyle;

Evlerde toplanma sayısı 12 yaşından küçük çocuklar hariç 6 kişi ile sınırlandırıldı.

Mümkün oldukça evden çalışmaya devam edilmesi.

Ev karantinası 14 günden 10 güne düşürüldü.

Restoran ve eğlence alanlarında bir buçuk metre mesafe Mesafe uygulaması devam ediyor.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU

Yorumlar (3)
Ergulay 1 yıl önce
Evet tedbirler gayet iyi vakit turkler ve araçlar cok zor uyorlar kurallara bu isi citiye alsalar iyi olurdu ben marketlerde maske takarim ve insanlar beni hasta sanıyorlar oyle bakıyorlar ocu görmüş gibi ne olur guzelimiz veyada yakisikliniz bozulacak diye maskesiz çıkmayın yeterli kobit19 almayalım once sağlık sağlık başka birsey onemli degil dünya malı sizin olsa ne yazar hasta olduktan sonram ne ise yarar bunun asisi yok malesef takın maskesini lutfen.
Tahir Nadir Aktug 1 yıl önce
Dikkat etmeli ve kurallara uymaliyiz
Şefaat Bebek 1 yıl önce
Bu “ evlerde toplanma sayısı 6 kişi ile sınırlandırıldı “ derken ne anlatılmak isteniyor ev halkı hariç max 6 misafirmi anlamalıyız mesela benim ev nüfusu zaten 6 kişi misafir gelemez mi anlamalıyız anlayan bilen varsa açıklarsa memnun olurum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@