banner84

Hollanda’da sınır dışı edilecek iki Türk kardeşe Tunahan Kuzu'dan destek

banner94

Hollanda'da doğup, büyüyen ve sınır dışı edilecek 18 yaşındaki Furkan ile 15 yaşındaki Erdem Aslan kardeşlere Denk Partisi lideri Tunahan Kuzu sahip çıktı.

GÜNDEM 13.02.2020, 21:20
Hollanda’da sınır dışı edilecek iki Türk kardeşe Tunahan Kuzu'dan destek
banner105

18 yaşındaki Furkan ile 15 yaşındaki Erdem Aslan kardeşlerin, 30 yıldır Hollanda'da yaşayan babalarının yanlış beyan ve evrak ile oturum izni aldığı gerekçesi ile ülkeden gönderilme kararı üzerine ziyarette bulunan Kuzu, "Bu çocuklar kesinlikle Hollanda'da kalmalı" dedi.

Furkan (18) ve Erdem Aslan'ın (15) ülkede kalması için ellerinden geleni yapacaklarını aktaran Kuzu, "Partimizin Amsterdam Belediyesi encümen üyeleri, belediye başkanından Adalet Bakanı'na mektup yazmasını rica etti. Gelişmelerin takipçisiyiz" diye konuştu.

Hollanda'dan ayrılmak istemeyen Aslan kardeşler, gözü yaşlı bir şekilde "Biz bu ülkede doğduk ve bu ülkede büyüdük. Biz artık bu ülkenin bir parçasıyız. Ne olur bizi sınır dışı etmeyin" ifadelerini kullanarak yetkililerden kendilerine yardımcı olmalarını istediler.

Hollanda'da 18 yaşındaki Furkan ile 15 yaşındaki Erdem Aslan kardeşlerin sınır dışı edilecekleri haberlerinin ardından vatandaşlar büyük tepki gösterdi.

Aslan Ailesinin sınır dışı edilmemesi için PETITIE24.NL sitesi üzerinden imza kampanyası başlatıldı.

Sizde Aşadaki link'e tıklayarak ve haberimizi paylaşarak imza kampanyasına destek verebilirsiniz.

https://www.petitie24.nl/petitie/2902/nederlandse-broers-worden-land-uitgezet

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU

Yorumlar (1)
Hamdi dağ 1 yıl önce
Kalsın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@