banner124
banner112

Hollanda’da sayıları artıyor, istila etmeleri bekleniyor!

banner94

Bazen büyük bir şehirde insanlardan daha fazla fare olduğu söylenir. Hollanda’da ne kadar fare olduğunu bilinmiyor. Ancak uzmanlar ve belediyelere göre, çok fazla olduğu bir gerçek.

GÜNDEM 04.12.2019, 16:10 04.12.2019, 14:54
Hollanda’da sayıları artıyor, istila etmeleri bekleniyor!
banner119

Fareler, çok hızlı üreyebilmekte ve farklı yaşam alanlarına uyum sağlayabilmektedirler. Fındık, çatı ve lağım fareleri insanların bulunduğu alanlarda yaşayabilirken; tarla faresi, çöl faresi ve kör fare gibi türler de yaban hayatta yaşayabilir.

Farelerin en belirgin özellikleri, ısırma ve kemirme işlemleri yapmalarıdır. Isırma ve kemirmeleri ile birçok besin kaynaklarına zarar vermekte ve taşıdıkları virüsler ile hastalıkların bulaşmasına neden olmaktadır.

Hollanda Hayvan Zararlıları Bilgi ve Danışma Merkezi (KAD), geçtiğimiz aylarda yakın bir gelecekte ülkenin benzeri görülmemiş bir fare ve sıçan saldırısı ile karşı karşıya geleceği uyarısında bulunmuştu.

Merkez buna gerekçe olarak, Avrupa Birliği (AB) kuralları uyarınca Hollanda'da kimyasal böcek ilaçlarını yasaklamasını gösterdi.

Bu kimyasalların çevre ve özellikle de yırtıcı kuşlara zarar ciddi verdiği belirtilerek, 2023'ten itibaren hiçbir şekilde kullanımına izin verilmeyeceği açıklandı.

KAD'a göre, bu karar Hollanda için "büyük bir felakete" neden olacak.

Bu kaynakların çevreye verdiği zararın farkında olduklarını vurgulayan Meerburg, yasaklamaya karşı olmadıklarının altını çizdi.

Ancak KAD Müdürü'ne göre en önemli sorun, fare zehiri yerine iyi bir seçenek bulunmadan yasaklanması.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU

banner123
Yorumlar (1)
Songul 2 yıl önce
Cok guzel calismLar başarilar dilerim
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@