banner84

Hollanda’da korona virüs salgınına karşı yeni tedbirler

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Hollanda Adalet ve Güvenlik Bakanı Fred Grapperhaus ve Sağlık Bakanı tarafından yapılan basın toplantısında, ülkede 1 Haziran tarihine kadar yeni önlemler alındığı açıklandı. 

GÜNDEM 23.03.2020, 21:45 23.03.2020, 22:20
Hollanda’da korona virüs salgınına karşı yeni tedbirler

Hollanda Adalet ve Güvenlik Bakanı Fred Grapperhaus, alınan tedbirler kapsamında halka açık alanlarda kişiler arasında 1.5 metre mesafe bırakılması zorunluluğu şartı getirirken, 3 ve üzeri kişinin bir arada bulunupta 1.5 metre kurallarına uymayanlara ceza kesilecek. Cezalar kişi başı 400 euroya kadar çıkabilecek.

Grapperhaus, halkın büyük bir kısmının bu kurallara uymasına rağmen, bütün uyarılara rağmen bir kesim tarafından maalesef yeterince ciddiye alınmadığını söyledi. 

1 Haziran tarihine kadar alınan kararlar;

-Hollanda’da daha önce 31 Mart Tarihine kadar alınan kararların 1 Haziran 2020 tarihinde kadar uzatıldığı bildirildi.

-Hollanda daha önce 100 kişi ile sınırlandırılmış toplantılar tamamen iptal edildi. Bu müzeler, konser salonları, tiyatrolar, spor kulüpleri ve spor müsabakaları gibi halka açık yerler için de geçerlidir.

-Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın! Halka açık alanlarda kişiler arasında 1.5 metre mesafe bırakılması zorunluluğu şartı getirirken, 3 ve üzeri kişinin bir arada bulunupta 1.5 metre kurallarına uymayanlara ceza kesilecek. Cezalar kişi başı 400 euroya kadar çıkabilecek.

-Aile içerisinde bir kişi de ateş görüldüğü takdirde tüm ailenin dışarı çıkmaması tavsiye edildi

-Hükümet belediye başkanlarına para cezası kesme yetkisi veriyor. Bügünden itibaren belediye başkanlarının toplu halde bulunma veya herhangi bir bölgeye giriş yasağı belirleyebilecektir.

-Sokaklarda 1,5 metre mesafe kuralına ve yukarda belirtilen kurallara uymayanlara  para cezaları kesilecektir! Cezalar 400 euro ile 4000 euro arasında değişecektir.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (11)
ozan 1 yıl önce
Anladık ki Hollanda devlet olarak vatandaşlarına hiç değer vermiyormuş.bir almanya kadar olup gerekli tedbirleri alamadılar.sokağa çıkma yasağı koyun işe gitmeyi yasaklayın 15 gün ortalık biraz temizlensin.
Akif 1 yıl önce
Bu kararlardan ne anlaşiliyor? Bunlar tedbir degil, sadece devletin bu durumda bile halki nasil sömüreceğini bildiren açiklamalardir. Av ariyorlar.
MEHDİ 1 yıl önce
ACİL OLARAK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN ET!
MEHDİ
Tulay Sobucovali 1 yıl önce
Ilginize tesekurler
Ahmet tekgündüz 1 yıl önce
Hollandadan haberim olsun
Nurten kuzlak 1 yıl önce
Bilgilerinizden faydalanmak istiyorum
Enver başaran 1 yıl önce
Teşekkürler
cansu yılmaz 1 yıl önce
teşekkürler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@