banner76

Hollanda'da 'FETÖ' kelimesi yasak!

Dört Türk ailesini, grup oluşturarak aleyhte propaganda yapmak ve okullara ‘Terörist’in Okulu’ damgası vurarak kendilerini maddi ve manevi zarara uğ

GÜNDEM 19.09.2016, 13:58 19.09.2016, 13:58
Hollanda'da  'FETÖ' kelimesi yasak!
Dört Türk ailesini, grup oluşturarak aleyhte propaganda yapmak ve okullara ‘Terörist’in Okulu’ damgası vurarak kendilerini maddi ve manevi zarara uğrattığı suçlamasıyla mahkemeye veren SIOZ, davalıların tam sayfa tekzip cezasına çarptırılmalarını istemiş ve eylemlerin devam etmesi halinde her gün içib 5 bin euro tazminat talep etmişti.

Haarlem mahkemesi hakimi, 15 gün önce yapılan duruşmada, tarafları diyaloga davet etmiş ve ‘Aranızda anlaşın, anlaşamazsanız 16 eylülde kararı vereceğim’ demişti.
Okulun bulunduğu Zaandam kenti belediye Başkanı tarafları biraraya getirmiş ama anlaşma sağlanamamıştı. Mahkeme hakimi bunun üzerine kendi kararını 16 eylülde açıkladı.
Mahkeme reisi, Türk ailelerinden talep edilen tam sayfalık tekzip isteğini ret etti ve ‘Gülen Okulu’ söyleminde de bir sakınca olmadığını belirtti.

Okula, ‘Terörist’in Okulu’ söylemini yasaklayan mahkeme reisi, bu söylemin devam etmesi halinde 1000 euro ceza verileceğini açıkladı.

Çocuklarını okuldan alan ailelerin avukatlığını Hollanda Türk Hukukçular Birliği Başkanı Avukat Ejder Köse yapmıştı.

İlhan Karaçay
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@