banner84

Hollanda'da doğalgaz tamamen kaldırılıyor

banner94

Alınan bilgilere göre doğalgazın 2030 yılında yerini güneş panelleri ile jeotermal enerjiye bırakabileceği ortaya çıktı. Paris'te yapılan iklim an

GÜNDEM 26.10.2016, 15:03 26.10.2016, 15:03
Hollanda'da doğalgaz tamamen kaldırılıyor
banner105
Alınan bilgilere göre doğalgazın 2030 yılında yerini güneş panelleri ile jeotermal enerjiye bırakabileceği ortaya çıktı. Paris'te yapılan iklim anlaşması doğrultusunda hava kirliliğini önlenmesi ve yeşil enerjiye yönlenilmesi için başlatılan çalışmalarda ilk olarak Utrecht kentinde bulunan ve 60 yıllarda inşaa edilen bir binanın test olarak kullanılacağı aktarıldı.

Binada yapılan değişiklikler sonucu 3 camlı pencereler, çatıda izolasyon, güneş panelleri ve jeotermal enerji eklenmiş olup bu durumda doğalgazın hayatımızdan tamamen çıkarılıp çıkarılmayacağı test edilecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Utrecht belediyesi encümen azası Lot van Hooijdonk, '' yıkılması planlanan bir binayı bu şekilde renove etmek bizim için ayrı bir kapının açılmasına neden olacak. Eğer düşündüğümüz uygulamada başarılı olursak, kentde bulunan 6 bin eski binanin yıkılmadan da modernleştirip en üst düzeyde kullanım haline getirebileceğiz'' sözlerine yer verdi.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@