Hollanda’da DENK Partisi Başkanı Selçuk Öztürk istifa etti

banner94

GÜNDEM 06.06.2020, 17:40 06.06.2020, 21:55
Hollanda’da DENK Partisi Başkanı Selçuk Öztürk istifa etti
banner119

Hollanda’da DENK Partisinde Selçuk Öztürk, genel başkanlığı bıraktı ve gelecek yıl genel seçimlere kadar milletvekili olarak devam edecek.

Gerçekleşen parti kongresinde Selçuk Öztürk parti başkanı olarak görevini bıraktığını duyurdu. 25 yıllık aktif siyasi yaşamını sonlandırma kararı almış olması, takdir ile karşılandı.

Parti başkanı vazifesini bugünden itibaren devreden Öztürk’ün yanısıra sekreter Zahir Rana’da görevini bıraktığını ifade etti.

Selçuk Öztürk’ten boşalan Genel Başkanlık görevini geçici olarak Metin Çelik başkan ve Gürcü Polat-Işıktaş ise sekterter olarak yürütecek.

Denk Partisi Millet vekili Selçuk Öztürk, ‘’Geçtiğimiz senelerde parti başkanlığı vazifesini ve aynı anda milletvekilliği görevini sürdürmek kolay olmadı. Belirli bir süre sonra ailem, DENK partisi ve toplum için verdiğim mücadeleyi gözden geçirmemi arzuladı. Olağanüstü Korona dönemi ve arkamızda bıraktığımız mübarek Ramazan ayında geleceğim ile ilgili düşünme fırsatı oluştu. Bu süreç, parti başkanı olarak görevimi yeni nesile devretme fikrini hızlandırdı. 5 senelik görev süresi sonrasında, taze ve yeni bir yönetimin, DENK partisine yenileyici fikirler ile ideallerimizi gerçekleştirme manasında faydalı olacağı kanaatindeyim.

Öncelikle eşime, çocuklarıma ve ve aile fertlerime içten teşekkürlerimi sunuyorum. DENK için giriştiğimiz mücadelede en çok onların desteğini gördüm. Ayrıca bütün parti seçmenine, gönüllülere, stajyerlerimize, parti çalışanlarına, siyasi temsilcilerine, yönetim kurulu üyelerine ve tabiki DENK milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum. Geçtiğimiz yıllarda çok değerli ve unutmayacağım anlar yaşadık.’’ Dedi.


 
Denk Partisi Milletvekili ve Parti lideri Farid Azarkan, ‘’Öztürk’ün vermiş olduğu karar kolay bir karar değildir ve aynı zamanda cesur bir karardır. Parti kurucusu olarak DENK partisinde büyük emeği geçmiştir. Mevcut durumda müthiş bir parti oluşmuştur ve bu denli bir partinin oluşması büyük bir başarıdır.’’ ifadelerini kullandı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (1)
E. Turk 1 yıl önce
istifa istifa diyenler selcuk beye kina yaksinlar 6 haziranda adayda bulamadilar 10ncu aya attilar gene bulamazlar morukanlara teslim etsinler partiyi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@