banner84

Hollanda’da Cuma namazları geçici olarak kılınmayacak

banner94

Hollanda Diyanet Vakfı, hükümetin koronavirüs salgının yayılmasını engellemek için aldığı önlemler kapsamında cuma namazlarının kılınmayacağını açıkladı.

GÜNDEM 12.03.2020, 20:32
Hollanda’da Cuma namazları geçici olarak kılınmayacak
banner105

Hollanda hükümetinin koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek için aldığı önlemler kapsamında ülkede 100 kişinin üzerinde etkinliklerin yasaklanması ardından, 13.03.2020 Cuma gününden itibaren yeni bir açıklamaya kadar Cuma namazları kılınmayacağı bildirildi.

Hollanda Diyanet Vakfı tarafından Yapılan açıklamada, ’’Hollanda Hükümeti bugün itibariyle koronavirüsü nedeniyle 100 kişinin üzerindeki toplantıları iptal etti. Resmi makamların aldığı kararlar Vakfımızın Şubeleri içinde geçerlidir. Bu itibarla 13.03.2020 Cuma gününden itibaren yeni bir açıklamaya kadar Cuma namazlarına ara verilmiştir.’’

Hollanda Diyanet Vakfı’ndan yapılan açıklamada, Cuma namazlarını geçici bir süre için iptal etme kararının salgının daha fazla yayılmasını engellemek için alındığı belirtildi.

İslami bakış açısına göre bu tedbirler yerinde olduğunu ifade eden yetkililer, ''Zira Cuma namazını yerine getirme yükümlülüğü, eğer kişinin veya aile üyelerinin sağlığı söz konusuysa kaldırılmış kabul edilir.'' ifadeleri kullanıldı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (1)
Ramazan özkasap 1 yıl önce
Biraz daha detaylı ve belçika ağırlıklı haber olursa sevinecez.saygılar kolay gelsin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@