Hollanda'da Camilerin yeniden denetlenmesi isteniyor

banner94

Hollanda'daki camilerde dış finansmanla ilgili yeni bir inceleme başlatılmasını isteyen Temsilciler Meclisi üyeleri, incelemenin bağımsız yapılmasın

GÜNDEM 06.06.2018, 19:00 06.06.2018, 19:00
Hollanda'da Camilerin yeniden denetlenmesi isteniyor
banner119
Hollanda'daki camilerde dış finansmanla ilgili yeni bir inceleme başlatılmasını isteyen Temsilciler Meclisi üyeleri, incelemenin bağımsız yapılmasını bekliyor.

D66 ve ChristenUnie tarafından yapılan öneride daha önce Dışişleri Bakanlığınca camilere yapılan denetlemelerin yetersiz olduğunu belirterek camilerin bağımsız bir kurum tarafından yeniden denetlenmesini istedi. Meclis üyelerinin çoğu bu öneriye sıcak bakıyor.

Camilerin dış finansmanıyla ilgili şeffaflık oluşmadığı sürece soru işaretlerinim devam edeceğini söyleyen meclis üyeleri Bakanlığın bir an önce harekete geçmesini istiyor.

Meclis üyelerine göre Suudi Arabistan ve Kuveyt gibi ülkelerin Hollanda'daki camilere finansman sağladıklarının ortaya çıkmasıyla ülkeye radikal İslamcılık ital ediliyor.

Camilerin dış finansmanına yasak getirmek isteyen meclis üyeleri Hollanda'nın entegrasyona engel olduğu düşün ülen kurumların sübvansiyonlarının da kesilmesinin doğru olacağını düşünüyor.


SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@