banner84

Hollanda'da bağ evinin bodrumunda 6 kişi 9 yıldır zorla alıkonulmuş

banner94

Hollanda'da bir bağ evinin bodrumunda aynı aileden 6 kişiyi 9 yıldır alıkoyan zanlı tutuklandı.

GÜNDEM 16.10.2019, 21:07 21.01.2020, 21:12
Hollanda'da bağ evinin bodrumunda 6 kişi 9 yıldır zorla alıkonulmuş
banner105

Eurnews'de yayımlanan haberde, ihbar üzerine Drenthe bölgesindeki eve operasyon düzenleyen polis 58 yaşında bir adamla yaşları 18 ila 25 arasında değişen 6 kişiyi gizli bir bölmede tutulurken bulmuştu. İlk açıklamalar, bağ evinde saklanan insanların 'kıyameti beklediği' yönündeydi.

Ancak olayla ilgili gözaltına alınan 58 yaşındaki zanlıya haksız yere özgürlükten alıkoyma ve bilerek başkalarının sağlığına zarar verme suçlamaları yöneltildi.

Evin bodrumunda dışarıdan tamamen izole bir şekilde yaşayanlar çocuklardan en yaşlısının yakınlardaki bir köyün barında bira içtikten sonra başlarından geçeni anlatması ve yardım istemesiyle bulundu.

Tutuklanan 58 yaşındaki kişinin önce çocukların babası olduğu sanılsa da sonradan öyle olmadığı ortaya çıktı. Kasabanın belediye başkanı adamın kaldıkları evin sahibi de olmadığını açıklayarak daha önce böyle bir durumla karşılaşmadıklarını belirtti.

Hollanda devlet televizyonunda yardım isteyen kişiyi tarif eden barın sahibi genç adamın uzun saçları ve kirli bir sakalı olduğunu, eski kıyafetler giydiğini ve tavırlarının garip olduğunu belirtti. Beş bira içtikten sonra genç adamla konuşmaya başladığını belirten barın işletmecisi gencin kendisine hiç okula gitmediğini ve dokuz yıldırda berbere uğramadığını söylediğini aktardı.

Genç adamın evde kardeşleri ile yaşadığını, kendisinin en büyükleri olduğunu ve bu durumu değiştirmek istediğini belirtmesini ardından bar sahibi polisi aradığını açıkladı.

Evi ziyaret eden polis ise komşu evlerden uzakta kanallarla ayrılmış ve bir köprü üzerinden ulaşılabilen evde bir dolabın arkasına gizlenmiş merdivenden bodruma inerek aileyi buldu.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın  

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@