Hollanda’da 15 yeni korona virüs vakası daha: Sayı 38 oldu

banner94

RIVM, Hollanda’da korona enfeksiyonu sayısının 38'e yükseldiğini bildirdi.

GÜNDEM 04.03.2020, 15:39 04.03.2020, 14:14
Hollanda’da 15 yeni korona virüs vakası daha: Sayı 38 oldu

Hollanda’da şuan itibari ile (Çarşamba) 15 yeni korona virüsü vakası tespit edildi. Hollanda'da hızla yayınlan virüsün sayısının daha da artması bekleniyor.

Yeni tespit edilen vakalardan dördü hastanede, on kişi de karantina altında evde tutuldukları bildirildi. 

Hollanda korona virüsü kontrol altına almaya çalışırken Okulların tatil edilmeyeceğini bildiren yetkililer, büyük organizasyonların iptal edilip edilmeyeceği tartışılıyor.

Mayıs ayında yapılacak olan Eurovision song festival’in iptal edilip edilmeyeceği bugün görüşülüyor.

Corona virüs dünya genelinde can almaya devam ediyor 

Dünya genelinde vaka sayısı 93 bini geçti, 3 bini aşkın kişi corona virüs nedeniyle yaşamını yitirdi. İtalyan Hükümeti, ülkedeki tüm okul ve üniversiteleri corona virüs nedeniyle kapatma kararı aldı. 

Ülkede Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 79'a çıktı, vaka sayısı 2 bin 502 oldu. ABD'de can kaybı 9'a, vaka sayısı ise 108'e çıktı. Suudi Arabistan, vatandaşlarının ve ülkede ikamet edenlerin umre ziyaretlerini geçici olarak durdurdu .Irak'ta yeni tip corona virüs nedeniyle ilk kez bir kişi hayatını kaybetti. İran'da ölü sayısı 92'ye vaka sayısı 2 bin 922'ye yükseldi

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@