banner84

Hollanda ve Belçika'da öğrencilere bedava laptop dağıtılıyor

banner94

Koronavirüs salgını nedeniyle Hollanda ve Belçika'da, uzaktan eğitime katılabilmeleri için binlerce çocuğa dizüstü bilgisayar (laptop) dağıtılıyor.

GÜNDEM 02.04.2020, 18:30 02.04.2020, 17:41
Hollanda ve Belçika'da öğrencilere bedava laptop dağıtılıyor
banner105

Hollanda'da ailelerinin durumu el vermediği için dizüstü bilgisayarı bulunmayan 6 bin 800 çocuğa, bu hafta laptopları teslim edilecek.

Hollanda Eğtim Bakanı Arie Slob, "Ebeveynlerinin cüzdanına bakmadan bütün çocukların iyi bir eğitimi hak ettiğini" söyledi.

Hollanda Eğitim Bakanlığı, dizüstü bilgisayar ve tableti olmadığı için derslere katılamayan yoksul çocukların ihtiyacını karşılamak için 2,5 milyon euro bütçe ayırmıştı.

Belçika'da 12.500 çocuğa laptop verilmesi için kampanya

Belçika'da da, Flaman hükümetinin öncülüğünde 12 bin 500 çocuğa laptop verilmesi için kampanya başlatıldı. Hükümetin 200 bin euro katkıda bulunduğu kampanya çerçevesinde şu ana kadar 9 bine yakın dizüstü bilgisayar tedarik edildi.

Kampanya'ya Belçika'daki birçok şirket de destek verdi. Yoksul çocuklara laptoplarının önümüzdeki hafta teslim edilmesi bekleniyor.

Flaman İçişleri Bakanı Bart Somers, Belçika'daki internet sağlayıcısı şirketleri, durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına ücretsiz hizmet vermeleri çağrısında bulundu. İnternet sağlayıcısı Telenet ve Proximus gibi şirketler, geçen haftadan bu yana internet bağlantısı olmayan yoksul çocuklar için giriş kodları sağlamaya başladı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
Kaynak: BBC

Yorumlar (7)
Mehrican aslan 1 yıl önce
Bende kızım için leptop istiyorum
Halis Bitigen 1 yıl önce
Ilk uzak dan egitimin verilecegi hafta cocuklsriniza gonderilen formā da evde internet baglantisi ve internet uyumlu telefon laptop veya tableti ir varmi diye sorulmustu. Egerki yok demisseniz sayet okul tarafindan hem internet erisimi hemden laptop saglanmaktadit
Cafercan simsek 1 yıl önce
Ben kendim icin istiorum cunku laptop alamiyorum insAllah bana veritler
Gul yilmaz 1 yıl önce
Ben aldim lettop ama 7.ayda geri verilecek bizim olmuyor haber dogru ama emanet veriyirlar
murat tamer 1 yıl önce
yalan haber yapmayim
Eyup Topaktas 1 yıl önce
Guzel bir proje bizlerinde katkida bulunnasi lazim
Elif ali 1 yıl önce
Bende kizima leptop istiyorum nereye basvuru yapilacak

Gelişmelerden Haberdar Olun

@