banner112

Hollanda Türkiye'yi turuncu listede tuttu

banner94

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, dün akşam yaptığı basın açıklamasında koronavirüs kapsamında alınan tedbirlerin 3'üncü aşamasına geçileceğini ve öngörülenden daha fazla gevşetilmeye gidilebileceğini söyledi. 

GÜNDEM 25.06.2020, 13:38 25.06.2020, 15:34
Hollanda Türkiye'yi turuncu listede tuttu
banner119

1 Temmuz’dan itibaren 3’üncü aşamaya geçileceğini açıklayan başbakan Rutte, Avrupa birliği dışındaki ülkelere seyahat yasağı konusunda bir açıklama yapmadı.

Hollanda Başbakanı Rutte’nin Haziran ayının başında yaptığı açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle uygulamaya konan seyahat yasaklarını 15 Haziran'dan itibaren yumuşatma kararı aldığını, ancak bu karar, Türkiye’yi kapsamayacağını açıklamıştı.

Bu durumda Türkiye, turuncu kodlu, "zorunlu olmadıkça gidilmemesi istenen ülkeler” listesinde kalmaya devam edecek.

Hollanda hükümeti, ülkedeki en büyük göçmen topluluğu olan Türkiye ve Fas kökenliler için de şimdilik kuralları yumuşatmayacak. Turuncu listedeki Türkiye ve Fas için yürürlükte olan, "zorunlu olmadıkça gitmeyin" uyarısı devam edecek.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (4)
Oguz 1 yıl önce
Zorunlu olmadikça derken,insanlar Coronadan önce biletlerini almış o zaman tamamen uçuşa yasak bölge diye kaldırılsın herkesde ona göre davranır tehdit eser gibi gitmeyin giderseniz sorumluluk size ait.
murat 1 yıl önce
Arkadaslar yapmayin, cok komik bunlarin oyununa gelmeyelim, sirf paralari Eu de kalsindiye yapiyorlar. Yani Italya , ispanya ya mi gidelim oralari yesil yaptilar diye. Turkiyeye girerken yaptiralim saglik sigortasi , 23 euro ( 700 euroluk saglik kapsami). Gunluk saatlik guncel bilgeler Sila Yolu app den alabilirsiniz
Aynur 1 yıl önce
Politika yapiyorlar italyaya ispanya git evrolar avrupada kalsin ne olursa olsun didecegiz turkiyem kazansin
Dmn 1 yıl önce
Cok dogru biletcilerde biletleri onceden alanlara bi cozum sunmak zorundalar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@