Hollanda terörist yuvası mı ?

Savcılığın başlattığı incelemede Hollanda'nın Fransız ve Belçikalı terörist şüphelileri tarafından gizlenmek için kullanılıp kullanılmadığ

GÜNDEM 31.03.2016, 17:35 31.03.2016, 17:35
Hollanda terörist yuvası mı ?
Savcılığın başlattığı incelemede Hollanda'nın Fransız ve Belçikalı terörist şüphelileri tarafından gizlenmek için kullanılıp kullanılmadığını araştırıyor.

NRC'de yer alan haberde, savcılıkta terörizmle mücadele sorumlusu olarak görev alan Bart den Hartigh'in Hollanda'nın teröristlerin saklanmak için kullanacağı bir ülke olmasından endişelendiği yer aldı.

Belçika ve Fransa'da yapılan baskınların artmasının teröristleri yerinden edeceğini belirten Den Hatrigh, '' şüphelilerin baskınlardan sonra başka bir ülkeye kaçmak istemesini anlayabiliyorum. Hollanda onlar için cazip bir ğlke olabilir. Özellikle Rotterdam gibi çok kültürlü bir şehirde saklanmak kimsenin dikkatini çekmeyecektir '' açıklamasında bulundu.

Leiden Üniversitesi terörizm araştırma uzmanı Jelle van Buuren, Hollanda'nın teröristler tarafından saklanmak için kullanıldığının netleşmediğini belirtti.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@