banner124
banner112

'Hollanda polisi ve savcılığı görevini iyi yapmış olsaydı Hümeyra hala hayatta olacaktı'

banner94

Hollanda’da on beş ay Bekir E. tarafından tehdit edilen Hümeyra, devlet kurumları tarafından iyi korunsaydı öldürülmezdi.

GÜNDEM 09.10.2019, 17:57
'Hollanda polisi ve savcılığı görevini iyi yapmış olsaydı Hümeyra hala hayatta olacaktı'
banner119

Adalet ve Güvenlik Bakanlığı Teftiş Kurulu tarafından yapılan araştırmaya göre, Hümeyra’nın içinde bulunduğu tehlike savcılık, polis ve aile içi şiddet merkezi tarafından koordineli çalışılmadığı için tespit edilemedi.

Hümeyra’nın polis merkezinde her defasında şikayetini tekrar baştan anlatması gerektiği ifade edildi.

Bekir E.’nin daha önce tehdit ve kötü muameleden yargılandığı ve Hümeyra ile görüşme yasağı olduğu halde dosyanın tehdit davası olarak görülmediği bilgisi paylaşıldı.

16 yaşındaki Türk kızı Hümeyra, 18 Aralık 2018’de Bekir E. tarafından okul havlusunda vurularak öldürülmüştü.

2018 senesinde AD gazetesinde yayınlanan röportajda Hümeyra’nın ailesinin şu sözleri dikkat çekmişti. ’Polis bizimle oynadı, Polis ve yargı işlerini iyi yapsalardı Hümeyra hala hayatta olacaktı.’ ifadelerini kullanmışlardı.

Hümeyra, Rotterdam Tasarım Koleji okul avlusunda Bekir E. tarafından düzenli olarak tehdit ediliyordu. Bu nedenle ailesi defalarca polise şikayette bulunmuş ama ciddi bir tedbir alınmamıştı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın  

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@