Hollanda polisi ırkçıların peşine düştü

Zeeland bölgesinde bulunan Hulst şehirinde belediye işçileri son günlerde şehrin çeşitli yerlerine yapıştırılan çıkartmaları (stickers ) temizl

GÜNDEM 03.05.2016, 14:24 03.05.2016, 14:24
Hollanda polisi ırkçıların peşine düştü
Zeeland bölgesinde bulunan Hulst şehirinde belediye işçileri son günlerde şehrin çeşitli yerlerine yapıştırılan çıkartmaları (stickers ) temizlemekle meşgul.

Hulst şehri polis yetkililerinden alınan bilgilere göre aşırı sağcılar (rechts-extremistische) tarafından şehrin çeşitli noktalarına ayrımcılık ve ırkçılık içeren çıkartmalar yapıştırdıklarını belirtti.

Trafik levhalarına bile yapıştırılan çıkartmaların üzerinde bulunan yazılar kaygı verici. Önce kendi halkın, sınırları kapatın, Avrupa'yı koruyun ( Close the borders, Protect Europe en Eigen volk eerst.) yazıları bulunan çıkratmaların bir an önce temizlenmesi için adeta alarma geçen Hulst Belediyesi bir an önce bu kişi veya kişilerin yakalanmasını istiyor.

Çeşitli aşırı sağcı figürlerin ve sembollerin yer aldığı çıkartmalar şehir sakinlerinin huzurunu bozmaya yeterken, polisten bir an önce bu kişilerin yaklanarak adalete teslim edilmesini istiyor.

©SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@