Hollanda parlamentosunda intihar şoku

banner94

Parlamentoda locadan atlayıp hayatına son vermek isteyen kişinin 65 yaşında bir kenevir aktivisti olduğu belirtildi. Daha önce de meclis binası önünde

GÜNDEM 22.03.2018, 22:22 22.03.2018, 22:22
Hollanda parlamentosunda intihar şoku
banner119
Parlamentoda locadan atlayıp hayatına son vermek isteyen kişinin 65 yaşında bir kenevir aktivisti olduğu belirtildi. Daha önce de meclis binası önünde çok kez sesini duyurmaya çalışan adamın evde kenevir yetiştirmekten ceza aldığı ve bu nedenle eylem yaptığı bildirildi.

Hükümetin 'legal esrar' yasasına aldanarak evinde kenevir yetiştirdiğini, aldığı cezayı hak etmediğini iddia eden adam hükümetin yanlış yönlendirmesinden dolayı mağdur olduğunu savunduğu bilgisi paylaşıldı.

Bıraktığı veda mektubunda, '' Böyle olduğu için üzgünüm, aranızda kalmayı çok isterdim. Sizden isteğim esrarı legalleştirmek için mücadeleye devam edin '' sözlerine yer verdiği belirtildi.

Daha önce yaptığı eylemlerle sesini duyuramayan adamın parlamentoda locadan atlayarak intihar girişiminde bulunması mecliste paniğe neden oldu. Güvenlik nedeniyle meclis kısa süreliğine tahliye edildi ve oturum iptal edildi. İntihar girişiminde bulunan kişi yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

https://www.youtube.com/watch?v=0rV5JAmzLyM

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@