banner124
banner112

Hollanda korona nedeniyle ülkeye dönemeyen yaşlılara sorun çıkarmayacak

banner94

Hollanda Adalet ve Güvenlik Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle, zamanında ülkeye dönemeyen ve ikamet izinleri sona eren yaşlılara sorun çıkarmayacağını bildirdi.

GÜNDEM 17.08.2020, 15:15
Hollanda korona nedeniyle ülkeye dönemeyen yaşlılara sorun çıkarmayacak
banner119

Hollanda'da Türkler İçin Danışma Kurulu (I0T) geçen Nisan ayında Adalet ve Güvenlik Bakanlığı Devlet Sekreteri Broekers-Knora gönderdiği mektupta, aralıksız 6 ay yurtdışında kalan ve korona önlemleri nedeniyle zamanında Hollanda'ya dönemeyen yaşlıların sorunlarına dikkat çekerek bu konuda bir karar alınmasını istemişti.

Adalet ve Güvenlik Bakanlığı, IOT'ye gönderdiği mektupta, yurtdışında 6 aylık süreyi tamamlamalarına karşın, korona önlemleri nedeniyle zamanında Hollanda'ya dönemeyenlerin anlayışla karşılanacağı belirtti. Zamanında Hollanda'ya gelmemenin normal koşullarda ikamet iznini iptal etme nedeni olduğu belirtilen mektupta, kişisel nedenler dışında, korona önlemleri nedeniyle gelemeyenlere anlayış gösterileceği ve ikamet izinlerinin iptal edilmeyeceği bildirildi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@