Hollanda gazetelerinden Tunahan Kuzu'ya ağır itham

banner94

Hollanda medyası, Denk Partisi lideri Tunahan Kuzu'nun istifasında ''parti üyesi bir kadına yönelik sınır aşan davranışlarının'' etkili olduğunu iddia etti.

GÜNDEM 30.03.2020, 12:29 30.03.2020, 11:48
Hollanda gazetelerinden Tunahan Kuzu'ya ağır itham
banner119

Hollanda'da Türk ve Fas kökenli seçmenlerin desteklediği Denk Partisi lideri Tunahan Kuzu'nun, 21 Mart'ta açıkladığı genel başkanlığı bırakma kararında, "parti üyesi bir kadına yönelik sınır aşan davranışlarının" etkili olduğu belirtildi.

Hollanda Televizyonu'nda (NOS) yer alan habere göre, evli ve 2 çocuk babası Tunahan Kuzı, Denk Partisi liderliğini, parti çalışanı bir kadınla olan "sınır aşan ilişkisi" nedeniyle bıraktığını iddia etti.

BBC'de yayımlanan haberde, Denk Partisi'nin kadın çalışanı, Kuzu'nun görüşmelerinde "iş ilişkisinden daha fazlasını istediğini" belirtti. Denk liderinin daha saldırgan bir tutumla gücünü kötüye kullanması üzerine Hollanda Meclis Başkanı Hatice Arib'i bilgilendirdi. Ancak Arib, konuya dahil olmak istemediğini bildirdi.

Olayın odağındaki kadın çalışan, Denk Partisi'nin diğer iki milletvekili Selçuk Öztürk ve Farid Azarkan'ı da bilgilendirdi. HP De Tijd dergisine göre, Azarkan, Kuzu'nun yaptığı şeyin hiçbir mazereti olamayacağını söyledi.

Denk Partisi Genel Başkanı Selçuk Öztürk de, kadın çalışanla temasa geçti. Öztürk, Denk'in Avrupa Parlamentosu adayı Ayhan Tonca ile birlikte, parti çalışanı kadını Kuzu ile yüzleştirmek istediğini söyledi. Kadın çalışan bunu kabul etmedi. Bunun üzerine Kuzu, Denk Partisi liderliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Tunahan Kuzu medyada hakkında çıkan tüm Hollanda gazetelerinden Tunahan Kuzu'ya ağır ithamsuçlamaları reddetti

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız


 

Yorumlar (2)
Zafer Gültekin 1 yıl önce
Meyve veren ağaç taşlanır kesinlikle inanmıyorum kadın kim neyin nesi neyin kimin projesi araştırmak lazım. Tunahanı çakallara yem etmeyin
H.Gurcuoglu 1 yıl önce
Sizin gazeteciliginiz nerde? Ordan burdan bayat haberleri alip tekrarliyorsunuz. Gidip kendiniz sorup sorusturamiyormusunuz, her iftarda, dugunde, tanitimda birlikte oldugunuz adamlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@