Hollanda Erdoğan için yasa değiştiriyor

Hollanda Parlamentosu, "dost ülkelerin liderlerine hakareti suç sayan" yasanın iptali için harakete geçti.Buna gerekçe olarak da Cumhurbaşkanı Recep Tay

GÜNDEM 17.04.2016, 10:13 17.04.2016, 10:13
Hollanda Erdoğan için yasa değiştiriyor
Hollanda Parlamentosu, "dost ülkelerin liderlerine hakareti suç sayan" yasanın iptali için harakete geçti.Buna gerekçe olarak da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Alman komedyen John Böhmermann hakkında şikayetçi olması gösterildi.

BBC Türkçe'nin haberine göre, Hollanda'daki siyasi partiler, kendi ülkelerinde de benzer bir durumun yaşanmaması için yasa değişikliğinin şart olduğu görüşünde.

"Dost ülkelerin liderlerine hakaretin cezalandırılmasına" ilişkin yasanın iptali için iktidar ortağı Liberal Sağ Parti (VVD) tarafından hazırlanan öneri, meclis başkanlığına sunuldu.

VVD Milletvekili Joost Taverne'in önerisine meclisin büyük çoğunluğu destek veriyor.

HAKARET EDEN KÜSTAH KOMEDYENİ DEĞİL ERDOĞAN'I ELEŞTİRDİ

Hakaretleri görmezden gelen Taverne, Erdoğan'ın Alman komedyen hakkında açtığı davayı eleştirerek, böylesi bir durumun Hollanda'da yaşanmaması için yasanın iptalini istediklerini belirtti ve "Yurtdışındaki liderler, uzun kollarıyla bizim mahkemelerimizi kullanarak, temel Batı değerlerimizi baltalayamazlar" dedi.

Kaynak Haber7
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@