banner112

'Hollanda devletinin Türklerden parmak izi alması doğrudur'

Avrupa Adalet Divanı, Hollanda devletinin Türklerden oturma izni için fotoğraf ve parmak izi almasında bir sakınca olmadığına karar verdi.

GÜNDEM 03.10.2019, 17:57 03.10.2019, 17:33
'Hollanda devletinin Türklerden parmak izi alması doğrudur'

Avrupa Adalet Divanı, Hollanda'da oturma izni başvurusunda bulunmak isteyen Türklerin, Hollanda devleti tarafından parmak izi ve fotoğraflarını istemesi Türkiye ile AB arasındaki 1963 tarihli Ortaklık Anlaşmasına rağmen bir sakınca olmadığına karar verdi.

Türkiye ile AB arasındaki 1963 tarihli Ankara anlaşması ortaklık hukukuna ilişkin kararlarında yeni kısıtlama getirme yasağı hükmü, bir anlaşmada akit taraflara, anlaşmanın yürürlüğe girdiği tarihte geçerli olan şartları mevcut halinden daha kötüye doğru değiştirmelerini yasaklayan hükmü ifade etmektedir.

Avrupa Adalet Divanına göre, 1963 Ankara anlaşması yeni kısıtlama getirme yasağı hükmü içeriyor, ancak bunun için iyi bir neden varsa, buna izin verilebilir.

Lüksemburg'daki hakimlere göre, kimlik ve belge sahtekarlığının önlenmesi ve bunlarla mücadele amacı öne sürülerek alınan kararın doğru olduğu bildirildi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın  

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@