banner84

Hollanda'dan emekli vatandaştan, Milli Dayanışma Kampanyası'na anlamlı bağış

banner94

Hollanda’dan emekli olan ve Çanakkale’nin Eceabat ilçesinde yaşayan yürüme engelli Sadrettin Uray (60), emekli maaşının bir kısmını, Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı.

GÜNDEM 08.04.2020, 22:14
Hollanda'dan emekli vatandaştan, Milli Dayanışma Kampanyası'na anlamlı bağış
banner105

1973 yılında geçirdiği trafik kazasında bir ayağını kaybeden Karslı Sadrettin Uray, ailesi ile birlikte gittiği Hollanda'nın Haarlem kentinde bir engelli derneğinde çalıştıktan sonra 6 yıl önce emekli olup, ülkeye kesin dönüş yaptı. 

Çanakkale'nin Ecebat ilçesinde yaşamını sürdüren Uray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası'na destek verdi. 

Sadrettin Uray, emekli maaşının 2 bin TL'sini kampanyaya bağışladı.Bir süre önce de Mehmetçik Vakfı'na bin lira bağış yaptığını belirten Sadrettin Uray, "Bugünlerde vatanımızın, milletimizin yanında olmak gerekir. Ben de görevimi yaptım ve 'Milli Dayanışma Kampanyası'na 2 bin TL bağışladım. 

Ayrıca bin TL de Mehmetçik Vakfı'na bağış yaptım. Allah hayırlarımızı kabul etsin, vatanımıza, milletimize, devletimize bir zeval vermesin" dedi.

<iframe width="640" height="360" src="https://www.dailymotion.com/embed/video/x7t6aoy?autoplay=1" allowfullscreen="" allow="autoplay"></iframe>

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
 

Yorumlar (2)
Cevdet Aykutalp 1 yıl önce
Bu bir insanlik davasıdır gucu yeten elinden gelen biraz vicdanı olan elinden gelen katkıyı saglamalıdır .maddı manavi olarak Devlete Millete yardımda bulunmaliyiz.
M.Demircan 1 yıl önce
Bu gibi (haber ?) Leri sayfalariniza almak zorunda misiniz? Ne guzel, sagolsun ama bunu reklam haline donusturmek, dinimizin icaplarına hiçte uymuyor. Iyi çalışmalar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@