banner124
banner112

Hollanda'da yaşayan gurbetçi işadamına Konya havalimanında kötü muamele

banner94

Türkiye seyahatleri sırasında sorun yaşayan ve haklı oldukları halde yapılanlara sesini çıkarmayan bazı gurbetçiler, haklarını aramak için hukuki yollara başvurmayı seçiyorlar.

GÜNDEM 30.08.2020, 17:50 30.08.2020, 18:56
Hollanda'da yaşayan gurbetçi işadamına Konya havalimanında kötü muamele
banner119

Bunlardan biri de geçtiğimiz günlerde Konya'dan Amsterdam'a uçmak isteyen gurbetçi işadamı Nebi Sancar oldu. 

Sancar kendisine kötü muamele yapan ve banka kartını kaybeden SunExpress yer hizmetleri çalışanları hakkında dava açacağını açıkladı. 

Sancar, SunExpress havayolu şirketinden 20 Ağustos 2020 sabahı 05:30 uçağıyla Amsterdam'a gelmek üzere iken, şirketin yer hizmetlerini yapan ve bagaj kabulünün yanında biletlerin de kontrolünün yapıldığı noktada görevli ile arasında geçen sorunları aktardı.

SunExpress yer hizmetleri çalışanı el bagajı konusunda sorun çıkarttığını ve biletinde 8 kg bagaj hakkı bulunduğu yazılı olduğu halde, görevli bayanın 4 kg hakkı olduğunu, kuralın değiştiğini söyleyerek, bagajının yarısını bir şekilde boşaltmasını istemesi üzerine aralarında küçük bir tartışma yaşandığını anlatan Sancar, hem bekleyenlerin mağdur olmaması hem de çözüm yolu olsun maksadıyla, fazla kilonun parasını ödeyeyim ama işlem yapılsın teklifinde bulunuyor.

Bu çözümü kabul eden bayan eleman Nebi Sancar'ın ödeme için kendisine verdiği Rabobank kartını işlem yapmak için götürüyor ancak geri döndüğünde banka kartını kaybettiğini anlaması üzerine, kartı aldığını inkar ediyor. 

Çevredeki diğer elemanların yardımı ile kontuarın arkasında aranan banka kartı bulunamıyor. Nebi Sancar bulunamayan banka kartı için görevliler tarafından orada kaybolduğuna dair kendisine bir belge verilmesini istiyor. 

Burdan sonra yaşananları Nebi Sancar şöyle anlatıyor: 

Görevli yer hostesinin şefinin gelip, (Genç uzun boylu bir bayan) "Niye istiyorsunuz, bende kaybettim kartımı fakat benden bir belge istemediler, belkide siz kaybettiniz, sizle zaman kaybedemeyiz, uçağa binecek misiniz, binmeyecek misiniz?" dedi ve sonrasında ben söylemlerine itiraz edip, banka kartım sizde kayıp, haksız yere istediğiniz parayı çekemediniz daha diye itiraz edince, "Avrupa'ya gitmişsiniz fakat medeniyet ögrenememişisiniz, hepiniz aynısınız, Avrupa sizleri bir türlü medenileştiremedi vs." diye hakaretlere başladı. Bayanın tutumuna orada toplanan polisler dahi şaşırdı. Benim onlara sürekli saygılı bir şekilde dediğim şuydu: Kaybolabilir sorun değil ama bana bir belge veya mail atın ki, Banka kartımın burada kaybolduğu belgelensin. Bunlar alışmışlar hiçbir şeye itiraz etmeyen Anadolu insanını ezmeye ama bu sefer sert kayaya çattılar. Avukatlarım önümüzdeki günlerde olay hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacak.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU

banner123
Yorumlar (15)
oğuz 1 yıl önce
Turkiyede yabancı Avrupada yabancı ama şunu Turkiyede yaşayanlar unutmamalı ülkemizin ekonomisine katkıda bulunanlar bizleriz ama saygısızlık diz boyu Türkiyede yaşamamak biz Türklüğümüzden etmez hatsiz ve terbiyesiz laf ebeleri.
seher yildirim 1 yıl önce
Ben hollanda yasayan biri olarak yaziyorum. Hollanda ben hic bir zaman kendimi yabanci gibi hissetmedim ve hic birzamanda hissettirmediler herkez. Binbir heyacanla,ozlemle gittigimiz kendi ulkemizde birmilyonkez yasamiz ve bize hissettirmislerdir. Yasadigim cok olumsuz bir olayda hakli olmama ragmen, polisi aradim ve gelen polis bile kendisini baskomserdiye tanitti bize.resmen yuzumuze burasi hollanda degil diye bizim yuzumuze resmen ayrimciligin en agirini yapti. Ve ben hollanda konsoloslugu ve buitlandsezake aradim ve bize Turkiyede sahib cikti gereken resmi her islemi yapti.daha ne yapalim
Pegasus 1 yıl önce
Pegasus Havayollari ile benzer bir durumu yasadim. Personel çok kötü maalesef
Mehmet Yusufoğlu 1 yıl önce
Haberin içeriği için bir şey diyemem. Gorevli terbiyesizlik yapmış. Ancak haberin başlığı sorunlu. Başlık şoyle olmalıydı "Sun expresden gurbetci işadamına kötü muamele" vs Konya havalanı ayrı Sun expres ayrı. Konya hava alanı ve diğer şirketleri de zan altında bırakan bir başlık olmuş.
Kadriye kalkan 1 yıl önce
Neden ülkemizdeki çoğu insan,yurt dışında yaşayanları aşağılamaya başladı, neden hepimiz bir insan olmaktan bu kadar uzak kaldık,bizi bu safhaya getiren nedenler nedir .Hollandada yaşıyan ve yalnız başına 26 senedir hayat mücadelesi veren bir bayan olarak beyefendiye yapılan haksızlığı ve hakareti Hollandada yaşıyan bir insan olarak kınıyorum....
Yusuf bey 1 yıl önce
Bu tür olaylar her yerde olan cinsten , Barselona da Paris'te İstanbul da da okabilr
Haber olacak bir olay degil
Gurbetci 1 yıl önce
Reklamın iyisi kötüsü olmaz .
Ali Güzelyağcı 1 yıl önce
Bu uçakta eşimle birlikte bizde seyahat ettik böyle bir olay kesinlikle olmadı ve yer personeli çok iyi davrandı. Bence bu arkadaş kendisine reklam yapmak istiyor
Ebubekir Balcı 1 ay önce
Kesinlikle sen onların domuzluğunu yapan bir tclisin
kerim arslan 1 yıl önce
bence görevlileri suclamakdansa müşteri kriterlere uysal sorun çıkmaz 8kgbagaj hakkin varsa 10kg olmaz bu vatandaş aynisini Hollanda'daki yapabilirmi yapamaz orda mümini oluyorlar turkiyede artistlesiyorlar .benkendimde Hollanda'daki kaliyrum
Ebubekir Balcı 1 ay önce
Ben her yerde istediğimi yaparım.Gavur tc denen yerde de yaşıyor.Haberin olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@