banner124
banner112

Hollanda'da vergi dairesi mağdurlarına tazminat sözü ertelendi

banner94

Aylardır kamuoyunda tartışılan ve defalarca meclis gündemine gelen vergi dairesinde ayrımcılık skandalı sonucu mağdur olan ailelerin tazminat ya da ilave ödenek almaları yine ertelendi. 

GÜNDEM 20.08.2020, 11:40 20.08.2020, 12:17
Hollanda'da vergi dairesi mağdurlarına tazminat sözü ertelendi
banner119

Bu ailelerden 400 ila 500 civarında durumları kritik olarak tespit edilenlerin tazminat ya da ek ödenek almaları kararlaştırılmıştı. Ancak Ödenekleri Düzeltme Uygulama Kurumu (Uitvoeringsorganisatie Herstel Toeslagen) personel açığı sebebiyle bu işlemlerin gecikeceğini bildirdi. Bu kurum sırf bu ailelerin sorunlarını çözmek ve aide ya da tazminatlarını düzenlemek için oluşturulmuştu. 

Sorumlu devlet bakanı Van Huffelen tarafından Salı günü meclise gönderilen mektupta yine eski mektuplarda olduğu gibi, sorunun çözülmesi için daha çok zamana ihtiyaç olduğu bildirildi. Van Huffelen bu defa da Kasım ayına işaret ederek, mağdurlara büyük oranda yardımcı olacaklarını açıkladı. 

Ancak yaşanan süreç sonrasında kimse sorunun Kasım ayında da çözülebileceğine dair bir umuda kapılmıyor. Kasım ayında da başka bir bahane ile sürecin erteleneceği tahmin ediliyor.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
 

Habernet

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@